قوه قضاییه به موضوع حمایت از سقط جنین ورود کند

شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵

معاون شورای فرهنگی و اجتماعی زنان در واکنش به ترویج فمنیسم و سقط جنین از سوی یکی از بازیگران کشورمان گفت: حامیان آزادی سقط جنین در واقع از کشتار عامدانه نوزادان حمایت می‌کنند.


فرشته روح افزا در گفت‌وگو با مهر، با انتقاد از افرادی که در جامعه تفکرات فمنیستی را نشر می‌دهند، گفت: افرادی که نشانه‌های فمنیست را اشاعه می‌دهند در واقع نشانه گروه‌های حامی سقط جنین یا به تعبیر صحیح‌تر کشتار عامدانه کودکان را ترویج می‌کنند.
روح افزا افزود: در ایران حق سقط جنین نداریم مگر با نظر پزشکی قانونی و در شرایطی که حاملگی برای مادر خطرناک باشد یا کودک نقص عضو داشته باشد، جایز است.
به گفته معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان، سقط جنین مورد نظر این گروه که یک بازیگر سینما هم با نشان دادن علامت آنها، حمایت خود را از این گروه اعلام کرده است، چیزی جز قتل عام کودکان برای کسب لذت‌های دنیوی توسط مادران بی‌مسئولیت نیست.
وی ادامه داد: قوه قضاییه باید حتما به این موضوع ورود کند زیرا کسی حق ندارد از یک گروه که رفتاری خلاف انسانیت و شرع را تبلیغ می‌کند به این شکل حمایت کند. نباید اجازه داد این افراد در فرهنگ ما نفوذ کنند. سقط جنین هم از نظر شرعی و هم از نظر قانونی در کشور ما محدود شده است. حتی از نظر پزشکی هم دلایل بسیاری برای زیان بار بودن سقط جنین برای مادران وجود دارد و مادرانی که فرزند خود را سقط می‌کنند، دچار افسردگی می‌شوند.
روح افزا تاکید کرد: رفتار این خانم بازیگر سینما که اخیرا از جشنواره کن بازگشته است، در چارچوب آزادی بیان نیست چون تبلیغ علنی خلاف قانون و شرع به شمار می‌رود. ما کرسی‌های آزاداندیشی یا مراکز علمی تخصصی را داریم که افراد می‌توانند نظرات خود را در آنجا اعلام کنند اما این یک فعالیت ترویجی و تبلیغاتی است. کجای جهان یک بچه باید کشته شود تا مادر او بتواند به لذت‌های خود مشغول باشد؟وی افزود: از نظر اسلام فرقی بین کشتن فرزند پس از تولد با زمانی که در بدن مادر است وجود ندارد و این به مثابه قتل است و حکم قصاص دارد. معتقدم این رفتار حتی فمنیستی هم نیست بلکه در کوتاه مدت به نفع مردان و در بلندمدت به ضرر کل جامعه است.
از: کیهان
قوه قضاییه به موضوع حمایت از سقط جنین ورود کند