عده‌ای تلاش می‌کنند انقلاب را از «انقلاب» تهی کنند

دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵

رئیس قوه قضائیه گفت: تاکیدات رهبری نشانگر اهمیت پایبندی به ارزش‌های انقلاب و انقلابی ماندن است، در شرایطی که عده‌ای در داخل و خارج از کشور تلاش دارند انقلاب را از «انقلاب» تهی کنند.


 
به گزارش روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌ا... صادق آملی لاریجانی در جلسه دیروز  مسئولان عالی قضایی با قدردانی از حضور گسترده و یکپارچه مردم ایران در مراسم  سالگرد ارتحال حضرت امام‌(ره) گفت: این حضور گسترده نشانگر پیوند عمیق میان امام و مردم و تاثیر ماندگار صداقت رفتار و گفتار و اخلاص حضرت امام(ره) -آن پیر پاک‌نهاد- در مواجهه با مردم است.
آملی لاریجانی با اشاره به برخی تلاش‌ها به منظور تحریف شخصیت و آرمان‌های حضرت امام(ره) افزود: علی‌رغم تلاش‌های بسیار برای تحریف شخصیت و آرمان‌های امام راحل، هنوز هم آرمان‌های آن رهبر بزرگ باقی است و شخصیت ایشان هم در جامعه و میان مردم عزیزتر از قبل است.
رئیس دستگاه قضا به سخنان رهبر انقلاب در حرم مطهر حضرت امام(ره) اشاره و تصریح کرد: تاکید رهبری در خصوص لزوم انقلابی بودن و انقلابی ماندن به عنوان یکی از شاخص‌های رهبری حضرت امام(ره) نشانگر اهمیت پایبندی به ارزش‌های انقلاب و انقلابی ماندن، آن هم در شرایطی است که عده‌ای در داخل و خارج از کشور تلاش دارند انقلاب را از «انقلاب» تهی کنند.
وی توجه به توصیه‌های رهبری در خصوص وحدت قوا و هماهنگی و همکاری میان مردم و مسئولان را خواستار شد و اظهار داشت: اصرار و تاکید رهبر انقلاب، بر حفظ وحدت و هماهنگی در مواجهه با دشمنان سرسخت نظام است؛ چرا که عده‌ای گمان می‌کردند مسئله برجام که تمام شود آمریکایی‌ها کوتاه می‌آیند اما اکنون می‌بینیم که آنها بدتر عمل می‌کنند.
رئیس قوه قضائیه به گزارش اخیر وزارت امورخارجه آمریکا و معرفی ایران «در راس کشورهای حامی تروریست» اشاره کرد و با تشریح برخی اقدامات تروریستی و جنایت‌های آمریکا در سطح جهان و حمایت آن‌ها از گروه‌های تروریستی، تکفیری و داعش و رژیم غاصب صهیونیستی افزود: آمریکا بزرگترین حامی تروریسم است و این را همه می‌دانند و دیدند که چگونه در پناه حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی در جنگی چند روزه هزاران انسان بی‌گناه را به خاک و خون کشید و رژیم سعودی نیز با حمایت آمریکا،  بیش از یک سال است که زن و مرد و پیر و جوان را در یمن به خاک و خون می‌کشد.
آملی لاریجانی تفاوت رفتار آمریکا پس از برجام را نشانه «کمال دشمنی» آنان با جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و در تحلیل دلایل این تغییر رفتار و تغییر موضع در قبال ایران گفت: آمریکایی‌ها پس از برجام امیدوار به تسلیم جمهوری اسلامی ایران و دست کشیدن از ارزش‌های انقلابی از سوی ایران بودند اما امیدشان نا‌امید شد و بر همین اساس ادعاهای همیشگی خود را دوباره از سر گرفتند.
وی ابراز امیدواری کرد با توجه و عمل به توصیه‌های حساب شده مقام معظم رهبری از سوی مردم و مسئولان، جمهوری اسلامی ایران همچنان در مسیر عزتمندانه خود حرکت کند.
در جلسه دیروز مسئولان عالی قضایی، هیئت‌های اعزامی به شهرستان‌های استان تهران در سفر استانی اخیر رئیس قوه قضائیه گزارش‌های خود را ارائه دادند و در هر مورد از سوی رئیس قوه قضائیه دستورات لازم صادر شد.
از: کیهان
عده‌ای تلاش می‌کنند انقلاب را از «انقلاب» تهی کنند