رئیس کمیسیون اقتصادی شدید برای شهرام جزایری نوشابه باز نکنید!(خبر ویژه)

جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵

عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید می‌گوید اگر دوستان به من رأی بدهند در ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس در خدمت دوستان خواهم بود.


به گزارش مهر، الیاس حضرتی مدیرمسئول روزنامه اعتماد گفت: انقلابی بودن شرایط ثابت و متغیری دارد قطعا از انقلابیون این زمان توقع نیست کارهای انقلابیون دهه 50 را انجام دهند.
وی گفت: شاخصه‌های مجلس انقلابی این است که متناسب با شرایط زمان و مکان ویژگی‌ها و شاخصه‌های انقلابی بودن را تعریف کنیم ویژگی‌های انقلابی بودن شرایط ثابت و متغیری دارد قطعا از انقلابیون این زمان توقع نیست که کارهایی را که انقلابیون سال 58 انجام می‌دادند انجام دهند.
نماینده مردم تهران ادامه داد: اصولی مثل ساده‌زیستی، پاک بودن و دید کلان انقلابی به همه ابعاد انقلاب و شناخت آرمان‌ها و اهداف اصلی انقلاب و تطبیق آن با شرایط زمان و مکان جزو شاخصه‌هایی است که باید در همه نهادها جاری باشد.
وی افزود: چه مجلس انقلابی باشد و چه نباشد وکیل‌الدوله بودن جزو مضرات مجلس است و قطعا این مجلس  هم وکیل‌الدوله نخواهد بود. از مجالس ما وکیل‌الدوله در نمی‌آید چون مجلس ما مجلسی برآمده از ملت است، نمایندگان با منت و خواهش به تک تک روستاها می‌روند و رای جمع می‌کنند این مجلس وکیل‌الدوله نمی‌تواند باشد وکیل المله است.
وی درخصوص روابط دولت و مجلس گفت: اولین وظیفه مجلس این است که به دولت مستقر کمک می‌کند این کمک کردن دو حالت دارد اول در راستای رفع نواقص و مشکلات، حالت دوم کمک به رفع نواقص است که در این راستا بایدبا رفتارهای دوستانه در جلسات کمیسیونی، در جهت رفع نواقص عمل کرد در مرحله دوم اگر این گفت‌وگوها و رایزنی‌ها فایده‌ای نداشت مجلس می‌تواند از ابزارهای قانونی خود استفاده کند.
حضرتی در خصوص ترکیب کمیسیون‌ها گفت: من در 16 سالی که در مجلس حضور داشتم، عضو کمیسیون اقتصاد بودم الان هم عضو این کمیسیون می‌شوم.
حضرتی درخصوص اقداماتش برای تعیین ترکیب کمیسیون به گونه‌ای که ریاست آن را عهده‌دار باشد گفت: من هیچ کاری نکردم ترکیب کمیسیون هر شکلی باشد دوستان اگر رای دادند در خدمتشان هستیم در غیر این صورت هم پیشانی‌شان را می‌بوسم.
یادآور می‌شود کمیسیون اقتصادی مجلس ششم به اعتبار ارتباط صمیمی برخی از اعضای آن (از جمله حضرتی) با شهرام جزایری مفسد اقتصادی دوره اصلاحات سر زبان‌ها افتاد. جزایری توانسته بود به واسطه برخی همین ارتباطات نزدیک با اعضای کمیسیون اقتصادی و هیئت رئیسه مجلس ششم، کارت پانصد (کارت تردد بدون مزاحمت) به مجلس را به دست آورد و از جمله با مشاورت‌هایش، طرح عدم اخذ وثیقه برای تسهیلات کلان بانکی را تبدیل به دستور کار مجلس کند.
از: کیهان
رئیس کمیسیون اقتصادی شدید برای شهرام جزایری نوشابه باز نکنید!(خبر ویژه)