قبلا تروریسم وجود نداشت تا اینکه غرب اسرائیل را ایجاد کرد

شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

معمار مالزی نوین می‌گوید تا قبل از تشکیل اسرائیل توسط غربی‌ها، تروریسمی وجود نداشت و غرب عامل اصلی ایجاد گروه‌های تروریستی مثل داعش است.


«ماهاتیر محمد» نخست‌وزیر اسبق و معمار مالزی نوین تروریسم و داعش را ناشی از عملکرد غرب در کشورهای اسلامی دانست. به گزارش ایرنا، نخست وزیر اسبق مالزی در پاسخ به سوال روزنامه «تایمز» در مورد «امکان ظهور داعش در مالزی با توجه به حوادث اندونزی، جنوب فیلیپین و پیوستن جوانان مالایی به داعش و سفر به خاورمیانه»، گفت: «مشکل غرب این است که آنها به ریشه تروریسم در خاورمیانه توجه ندارند». وی تاکید کرد: «قبلا تروریسم وجود نداشت تا اینکه آنها اسرائیل را به وجود آوردند و از تمام اعمال اسرائیل دفاع کردند. حتی وقتی اسرائیل مرتکب جنایت می‌شود آنها از آن دفاع می‌کنند.»
«ماهاتیر» محمد در ادامه بیان داشت، «هر زمان فلسطینی‌ها و هواداران آنها بخواهند کاری بر ضد اسرائیل انجام دهند، نه تنها حمایتی از آنها نمی‌شود، بلکه ابزاری برای این کار ندارند. این شرایط باعث می‌شود آنها متوسل به اعمال نظامی ‌شوند، تنها کاری است که می‌توانند بکنند، چیزی که غربی‌ها به آن تروریسم می‌گویند.»
وی در ادامه تاکید کرد: «اکنون نیز ما با داعش مواجه هستیم، معتقدم ابعاد تروریسم با گذشت زمان افزایش می‌یابد، این کار به خاطر احساس سرخوردگی و به دلیل اعمال غلطی است که غرب بر ضد جوامع مسلمان انجام می‌دهد.» وی در ادامه با انتقاد از کشورهای بزرگ و ثروتمند عرب که جوانان مسلمان را به سمت اعتدال هدایت نمی‌کنند و به ترویج وهابیت می‌پردازند، گفت: «اکنون وهابیت به مشکلی برای کشورهای دیگر تبدیل شده است.»
«ماهاتیر محمد» در پایان در مورد کشورهای عربی گفت: «به این کشورها نگاه کنید، تمام کارها توسط خارجی‌ها انجام می‌شود. آنها فقط پول خرج می‌کنند، فرهنگ آنها با دنیای مدرن سازگار نیست.»
از: کیهان
قبلا تروریسم وجود نداشت تا اینکه غرب اسرائیل را ایجاد کرد