۲۰ شهید و ده‌ها مجروح در ۲ انفجار خونین زینبیه(س)

شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

تنها یک روز پس از فرمان «ابومحمد العدنانی» سخنگوی گروه تروریستی داعش به جانیان این گروه مبنی بر اینکه «کشتار بی‌گناهان در ماه رمضان اجر بیشتری دارد»،‌ عناصر داعش با انفجار دو بمب در «زینبیه» شهر دمشق، 18 غیرنظامی را به شهادت رساندند و ده‌ها تن دیگر را نیز زخمی کردند. داعش رسما مسئولیت این دو انفجار انتحاری را بر عهده گرفت. منطقه زینبیه پیش از این نیز شاهد انفجار تروریستی مشابه بود.
به گفته شاهدان، فرد انتحاری که خودروی بمب‌گذاری شده را هدایت می‌کرد، حدودا 17 سال سن داشت. بمب دیگر در یک موتورسیکلت جاسازی شده بود.
العدنانی که به «حکیم الامه» نیز معروف است، جمعه گذشته خطاب به جانیان داعش گفته بود: «اگر نتوانستید به اهداف نظامی دست پیدا کنید، بدانید که عملیات در هر جایی که باشد مشروع و مجاز است، زیرا هیچ خون پاکی وجود ندارد و کسانی که بیگناه خوانده می‌شوند، از نظر ما بیگناه نیستند. اگر کسانی را که بی‌گناه می‌خوانند هدف بگیرید، کشتن آنها در این ماه کریم، اجر بیشتری دارد!» داعش از جمله گروه‌های وحشی تروریستی است که گفته شده حاصل دلارهای وهابیون سعودی و مراکز اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس است.
از: کیهان
۲۰ شهید و ده‌ها مجروح در ۲ انفجار خونین زینبیه(س)