درهای حرمین عسکریین در هرمزگان ساخته می‌شود

شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات هرمزگان از ساخت هشت در حرم امامین عسکریین(ع) و حرم امامزاده محمد عموی گرامی حضرت ولی‌عصر(عج) در این استان خبر داد.


سیدکاظم موسوی به خبرنگار ایرنا افزود: ستاد عتبات عالیات هرمزگان در اسفند پارسال ساخت این هشت در را برعهده گرفت.
وی، هزینه ساخت هر در را حدود پنج میلیارد ریال اعلام کرد که پس از انتقال سازه‌های چوبی درها به هرمزگان، کار قلم‌زنی آنها توسط استادکاران ماهر اصفهانی و استان فارس در این استان انجام می‌شود.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات هرمزگان ادامه داد: برای ساخت این درها یک کارگاه در کیش (برای آماده‌سازی 2 در)، یک کارگاه در هشتبندی میناب، یک کارگاه در حاجی‌آباد، یک کارگاه در شهر میناب و یک کارگاه در بندرعباس درنظر گرفته شده است. موسوی بیان کرد: کارگاه جزیره کیش و هشت‌بندی میناب تجهیز و افتتاح شده‌اند و امید می‌رود سایر کارگاه‌ها نیز تا پایان ماه مبارک رمضان آماده بهره برداری شوند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات هرمزگان اشاره کرد: سه در، در کارگاه بندرعباس، یک در در هشت‌بندی میناب، یک در در میناب، یک در در حاجی‌آباد و 2 در در کارگاه کیش آماده و برای نصب به عراق ارسال می‌شود.
وی اضافه کرد: برروی هر در بین سه تا چهار نفر قلم‌زن و در مجموع حدود 24 صنعتگر به اضافه چند نفر درودگر که آمادگی خود را برای مشارکت در ساخت این درها اعلام کرده‌اند، مشارکت دارند.
موسوی بیان کرد: مردم هشت‌بندی استقبال خوبی داشته و هزینه را پیش از رسیدن آن تأمین کرده‌اند.
موسوی اظهار کرد: در تازه‌ترین حرکت مردمی منطقه هشتبندی و توکهور میناب 2 نفر از اهالی روستای نیلگری که قصد عزیمت به کربلای معلی را داشتند هزینه سفر زیارتی خود را به مبلغ 30 میلیون ریال به ستاد بازسازی عتبات عالیات در منطقه هشتبندی برای ساخت هرچه سریع‌تر در یاد شده اهداء کردند.
وی گفت: از این هشت در چهار در متعلق به حرم امامین عسکریین(ع) در سامرا و 4 در مربوط به حرم امامزاده محمد عموی حضرت ولی‌عصر(عج) در شهر بلد عراق است.
از: کیهان
درهای حرمین عسکریین در هرمزگان ساخته می‌شود