یورو 2016

شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

* تیم ملی فرانسه، میزبان رقابت‌های یورو 2016 در اولین بازی این جام مقابل رومانی به برتری 2 بر یک دست یافت. پس از یک نیمه بدون گل نه‌چندان جذاب، فرانسه با ضربه سر ژیرو در دقیقه 57 پیش افتاد، اما خطای اورا، پنالتی گل شده استانچو در دقیقه 65 برای رومانی را  در پی داشت. در ادامه تعویض‌های دو مربی روند بازی را تغییر داد و در نهایت با گل فوق‌العاده پایت در دقیقه 89، فرانسه به دشواری به برتری 2 بریک دست یافت.
*دیمیتری پایت، زننده گل زیبای برتری 2 بر یک فرانسه مقابل رومانی در اولین بازی رقابت‌های یورو 2016 به‌عنوان بهترین بازیکن این بازی معرفی شد. او علاوه بر گل دوم، نقش مهمی در ثبت اولین گل جام توسط ژیرو داشت و با توجه به عملکرد خوبش در سراسر زمین بهترین بازیکن میدان نام گرفت. او درباره اشک های خود بعد از تعویض گفت: هیچ‌کس چند ماه قبل فکرش را نمی کرد من اینجا باشم و در یورو فرانسه را همراهی کنم. در ابتدای فصل هیچ‌کس من را جدی نمی‌گرفت ولی با تلاش زیاد توانستم خودم را نشان بدهم. این اشک‌ها به خاطر این بود که چندین ماه تلاش زیادی داشتم. اینجا هستم تا از بازی کردن لذت ببرم. این بهترین بازی من بود. باید همیشه بهترین بازی خودم را ارائه کنم. علاوه بر آن خانواده من در ورزشگاه بودند و خیلی خوشحال بودم که آنها را خوشحال کردم. این هم من را احساساتی کرد.
*گرث بیل که تیم ملی فوتبال ولز را در بازی دیشب مقابل اسلواکی همراهی کرد، چشم به بازی دوم این تیم مقابل سه‌شیر دارد. او در این باره گفت: تقابل ولز و انگلیس همچون یک دربی است و هیچ یک از تیم‌ها نمی‌خواهند به دشمن خود ببازند. به نظرم ما به نسبت انگلیس پرشورتر و باعظمت‌تر هستیم و این را در بازی با آنها نشان خواهیم داد.وی افزود: انگلیسی‌ها پیش از اینکه کاری کرده باشند، خود را بیش از حد بزرگ جلوه داده‌اند، از این رو برای شکست دادن آنها به میدان خواهم رفت. آنها هم بر این باورند که می‌توانند ما را شکست دهند. اطمینان دارم بازی خوبی خواهد شد و امیدوارم ما از آن سربلند بیرون بیاییم. بیل که می‌توانست به خاطر اصالت مادربزرگش که انگلیسی بود، به عضویت سه‌شیر درآید، اظهار داشت: اصلاً برایم مهم نبود که با ولز به تورنمنت‌های بزرگ راه پیدا کنیم یا خیر، چون هیچ‌گاه دوست نداشتم برای انگلیس بازی کنم.
*با توجه به نگرانی‌های امنیتی روزافزون درباره مسابقات یورو 2016، دولت فرانسه یک اپلیکیشن جدید تلفن همراه را معرفی کرده که به کاربران در مورد حملات تروریستی احتمالی هشدار می‌‌دهد اپلیکیشن SAIP(سیستم هشدار و اطلاعات جمعیت) که بطور رایگان برای دانلود به دو زبان فرانسوی و انگلیسی در هر دو سیستم عامل اندروید iOS ارائه شده، ‌در صورت حمله احتمالی به کاربر هشدار داده و اطلاعات کافی برای نحوه ایمن ماندن را در اختیار وی قرار می‌دهد.
یکشنبه 23 خرداد 1395 - گروه C
* ایرلند شمالی........................................................................... لهستان (ساعت20:30)
* اوکراین...................................................................................... آلمان (ساعت 23:30)
از: کیهان
یورو 2016