عارف برای پیروزی در انتخابات روزی ۱۵۰۰ کیلومتر سفر می‌کرد

شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

محمد رضا باهنر با اشاره به تلاش زیاد عارف برای پیروزی لیست امید در انتخابات مجلس گفت: ۱۰۳ رأیی که آقای عارف در انتخابات هیئت‌رئیسه موقت مجلس کسب کرد، قطعی بود و نمی‌توانست آن را به ۱۰۴ رأی افزایش دهد.


به گزارش تسنیم رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری و نایب رئیس مجلس نهم با اشاره به انتخابات مجلس دهم، خاطرنشان کرد: در این انتخابات حتی اشخاصی که در مجلس ششم هنجارشکنی و ساختارشکنی می‌کردند و هر روز یک بازی درمی‌آوردند و نیز تئوریسینهای مرکزی آنها اعلام کردند که اگر مطالبه‌ای از مردم و نظام‌ داریم باید به‌پای صندوقهای رأی برویم. این موضوع بسیار مثبت بود و ما باید از این قدم مثبت استقبال کنیم.
باهنر افزود: پس از مشخص شدن نتایج انتخابات مجلس، بسیاری از رسانه‌های اصلاح‌طلب در مصاحبه با بنده ادعای پیروزی می‌کردند. وقتی دیدم پس از توضیحاتم، قانع نمی‌شوند آنها را به نتایج انتخابات هیئت رئیسه مجلس در روز دهم خرداد ارجاع دادم و نتیجه هم همان شد و شاهد هم بودیم که اصلاح‌طلبان اکثریت را در مجلس ندارند.
وی با بیان  اینکه آقای عارف فرد محترمی است اما 103 رأیی که در انتخابات هیئت‌رئیسه موقت مجلس کسب کرد، قطعی بود و نمی‌توانست آن را به 104 رأی افزایش دهد، تصریح کرد: آقای عارف در مرحله دوم انتخابات بی‌نهایت تلاش کرد و بنده رصد می‌کردم  و شاهد بودم که ایشان بعضاً روزی 1500 کیلومتر در جاده سفر می‌کرد و واقعاً همت بالایی گذاشت و حتی بعد از انتخابات نیز با بسیاری از نمایندگان به‌صورت تک‌به‌تک تلفنی صحبت کرد. بنده اگر اینها را عرض می‌کنم به هیچ‌وقت قصد توهینی ندارم اما باید گفت علی‌رغم تلاش بسیاری که صورت گرفت درنهایت 103 رأی کسب کردند که مبارکشان هم باشد.
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار کرد: بنابراین اگر در این میان برخی ادعا می‌کنند که «ما کوتاه آمدیم و می‌توانستیم 120 رأی جمع کنیم» صحیح نیست و این‌گونه نبود زیرا اگر می‌توانستند 103 رأی را به 104 رأی برسانند قطعاً کوتاه نمی‌آمدند و لازم هم نبود که کوتاه بیایند.
باهنر بابیان اینکه البته اصلاح‌طلبان معتقد بودند برخی اشخاص از طریق لیست امید وارد مجلس شدند اما در انتخابات هیئت‌رئیسه به فرد دیگری رأی دادند و این عقیده بعضاً درست بود، گفت: البته این استدلال هم اشتباه است که برخی به دلیل آنکه در لیست اصولگرایان جا نگرفته‌اند و از زمینه رأی خوبی نیز برخوردارند به لیست امید آمدند. بنده نیز به‌عنوان یک فرد سیاسی قرار گرفتن در لیست رقیب را نمی‌پسندم.
وی تاکید کرد: برخی انتقاد داشتند چرا این افراد علی‌رغم آنکه از لیست امید بالا آمده‌اند اما در انتخابات هیئت‌رئیسه رأی ندادند. پاسخ روشن است؛  آنها به لیست امید اعتقادی نداشتند و مواضع آن را تأیید نکردند و تنها از نردبان امید بالا رفتند.
نماینده ادوار مجلس افزود: تکلیف 103 رأی آقای عارف که مشخص است. 130 رأی آقای لاریجانی نیز مربوط به اصولگرایان و حدود 30 تا 40 رأی نیز مربوط به مستقلین بود که مجموع آن به 170 رأی رسید. هفت نفر از اعضای هیئت‌رئیسه اصول‌گرا و پنج نفر باقی‌مانده یا اصلاح‌طلب هستند و یا مستقل. اکنون ترکیب فعلی مجلس خوب و متناسب است و امید داریم که یک مجلس کارآمد و خوب در پیش داشته باشیم.
از: کیهان
عارف برای پیروزی در انتخابات روزی ۱۵۰۰ کیلومتر سفر می‌کرد