50 کیلو آلبالوی گندیده مهم‌تر از حقوق و پاداش 700 میلیونی!(خبر ویژه)

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

اغلب روزنامه‌های حامی دولت و اصلاح‌طلب از پرداختن به ماجرای حقوق 234 میلیون تومانی یک مدیر بانک دولتی طفره رفتند. این مدیر بانکی که زیر نظر وزارت رفاه و تعاون فعالیت می‌کند، علاوه بر حقوق مذکور پاداش 500 میلیون تومانی نیز دریافت کرده است.


در پی روشنگری مستند کیهان و برخی رسانه‌های دیگر درباره این ماجرا، معاون اول رئیس‌جمهور دستور پیگیری موضوع را به وزیر رفاه داد اما نه اصل موضوع و نه دستور جهانگیری هیچ‌کدام در صفحه اول مطبوعات حامی دولت منعکس نشده و برخی از این روزنامه‌ها حتی در صفحات داخلی نیز به ماجرای تبعیض در حقوق‌های پرداختی نپرداخته‌اند که از یک سو می‌تواند دال بر بی‌اهمیتی مسئله تبعیض و رانت‌خواری برای این مطبوعات باشد و از طرف دیگر می‌توان گفت که آنها دستور پیگیری معاون اول رئیس‌جمهور را جدی نمی‌دانند و جدی نگرفته‌اند.
روزنامه‌های آفتاب یزد، شرق، شهروند، هفت صبح، جمهوری اسلامی، قانون و وقایع اتفاقیه از جمله روزنامه‌هایی بودند که از بررسی موضوع در صفحه اول خود دریغ کردند و به تعبیری این موضوع مهم را سانسور کردند.
روزنامه اعتماد و آرمان نیز هرچند به موضوع پرداخته‌اند اما سعی کرده‌اند اصطلاحا موضوع را ماست‌مالی کرده و روی شفافیت در دولت تاکید کنند؛ حال آن که مشابه این عدم شفافیت در ماجرای فیش حقوقی مدیران بیمه و برخی قراردادهای هنگفت اقتصادی و نفتی تکرار شده است.
در صفحه اول روزنامه‌های مذکور عناوینی از این دست به چشم می‌خورد:
- حبیب [خواننده‌ای که مدت‌ها در لس‌آنجلس به سر می‌برد] در غربت نمرد
- دومین نامه کارگردان  فیلم [مستهجن] 50 کیلو آلبالو به جنتی
- گزارش قانون از زندگی هنری حبیب محبیان
- آخرین گام‌های اتحاد دموکرات‌ها
- عراقچی: کاسبان برجام همچنان برای برجام مانع‌تراشی می‌کند.
- معرفی 13 خودروی پرفروش بازار آمریکا
- نوای مرد تنهای شب خاموش شد
- با روحانی تا 1400؛ پیام سرخه به سیاسیون اصول‌گرا و اصلاح‌طلب
- چشم طمع ترامپ به آرای سندرز
50 کیلو آلبالوی گندیده مهم‌تر از حقوق و پاداش 700 میلیونی!(خبر ویژه)