زندان هم مانع از افطاری دادن شیخ زکزاکی به همسایگان نشد

رهبر مظلوم شیعیان نیجریه با وجود زندانی بودن امسال هم سنت حسنه افطاری دادن به همسایگان را انجام می‌دهد.


سرویس خارجی -
مکتب رهبر ساز تشیع، هراسی سخت در دل وهابیت انداخته است. رهبران برجسته‌ای مانند سید حسن نصرالله، آیت‌الله نمر، شیخ زکزاکی، عبدالملک الحوثی و شیخ عیسی قاسم دست پرورده همین مکتب هستند. آل سعود اما به عنوان پرچمدار وهابیت، آیت‌الله نمر رهبر شیعیان عربستان را اعدام کرد و اکنون شیخ عیسی قاسم در بحرین و شیخ زکزاکی در نیجریه را به بند کشیده است. اما حبس و زندان و حتی شهادت نمی‌تواند دست‌پروردگان مکتب والای شیعه و پیروان آنها را از انجام وظایف دینی خود باز بدارد. یکی از کارهای همیشگی «شیخ زکزاکی» اطعام همسایگان با هر مذهب و آیینی به ویژه در ماه مبارک رمضان بوده است. امسال نیز این مرد بزرگ با وجود گرفتاری در زندان در نیجریه، این سنت حسنه را فراموش نکرده است.
پس از اتفاقات تلخ سال گذشته که به شهادت بسیاری از مسلمانان نیجریه و زندانی شدن «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان نیجریه انجامید، مسجل شد که برخی از همسایگان شیخ که بسیاری از آنها وهابی بوده‌اند از جاسوس‌های رژیم نیجریه هستند، با این حال شیخ «زکزاکی» امسال نیز در ابتدای ماه مبارک رمضان از درون زندان دستور اطعام و افطار همسایگان در ماه مبارک رمضان «به هر شکل ممکن» را  صادر کردند که این کار با نظارت و مدیریت خواهر بزرگوار ایشان صورت می‌گیرد. البته این اقدام شیخ که از سیره اهل بیت (ع) نشأت می‌گیرد برای برخی وهابیون محل، بسیار سنگین آمده و آنان با حمله به خانه‌های مردم و برداشتن بسته‌های غذا با اتهام اینکه این‌ها مسموم هستند! غذاها را به خیابان‌ها ریخته و بار دیگر رذالت خود را به رخ کشیدند.
وهابی‌های دست‌پرورده آل سعود همچنین در چند نوبت به خانه خواهر «شیخ زکزاکی» حمله برده و آنجا را به آتش کشیدند تا جایی که وی مجبور به ترک و جابجایی منزل خود شده است.  نیروهای ارتش نیجریه یکشنبه (22 آذر 94) بود  که با حمله خونین به  منزل شیخ «ابراهیم زکزاکی» در شهر زاریا در ایالت شمالی کادونا  پس از به شهادت رساندن تعداد زیادی از شیعیان وی را دستگیر کردند.
از: کیهان
زندان هم مانع از افطاری دادن شیخ زکزاکی به همسایگان نشد