آمریکا هیچگاه دوست ما نبوده و نخواهد بود

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه آمریکا هیچگاه دوست ما نبوده و نخواهد بود، گفت: آمریکایی‌ها با این رفتارهای دوگانه در قبال تروریسم چگونه گمان می‌کنند که حرف‌هایشان درباره مقابله با تروریسم باورپذیر باشد.


به گزارش روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه دیروز مسئولان عالی قضایی با تاکید بر اینکه دشمن همه امکانات و ثروت و تلاش خود را به کار بسته است که امنیت کشور ما را از بین ببرد، تلاش‌های نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی کشور در خنثی سازی این توطئه‌ها را قابل ستایش دانست و افزود: برخی کشورهای مرتجع منطقه و کشورهای سلطه‌گر تلاش می‌کنند کشور ما را نیز به سمت ناامنی ببرند و از این‌رو تروریست‌ها را تجهیز و به داخل کشور می‌فرستند اما بحمدا... با هوشیاری مردم و تلاش خستگی‌ناپذیر نیروهای امنیتی تمام این توطئه‌ها خنثی شده است.
رئیس قوه قضائیه به حمایت‌های آمریکا و برخی کشورها از گروهک منافقین اشاره و تاکید کرد: آمریکایی‌ها با این رفتارهای دوگانه در قبال تروریسم چگونه گمان می‌کنند که حرف‌هایشان درباره مقابله با تروریسم باورپذیر باشد.
آملی لاریجانی افزود: بر حسب برخی گزارش‌ها منافقین در کشور ما حدود 17 هزار نفر را ترور کرده‌اند، با این حال فرانسوی‌ها به آنان اجازه برگزاری جلسات در زیر چتر حمایتی خود می‌دهند، آمریکایی‌ها نیز در این جلسات شرکت می‌کنند و در عین حال به عراقی‌ها نیز می‌گویند که حفظ این گروه برای ما خیلی اهمیت دارد.
وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها هیچگاه دوست ما نبوده و نخواهند بود به ادعاهای آنان در قبال مسئله برجام و پیوند دادن برخی مسائل دیگر از جمله توان موشکی و دفاعی ایران با اجرای توافق برجام اشاره کرد و افزود: اخیراً در کنار ادعاهای آمریکایی‌ها، دبیر کل سازمان ملل و مقامات آلمان نیز مدعی شده‌اند که آزمایش‌های موشکی ایران بر خلاف روح برجام است، در حالی که ممنوعیت توافق شده در برجام مربوط به ساخت موشک‌هایی با نیت و قصد حمل کلاهک‌های هسته‌ای است.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه باید «تمام آنچه که برای تقویت توان دفاعی کشور لازم است انجام دهیم»، گفت: پیش‌بینی‌ها و هشدارهای رهبر معظم انقلاب به خوبی نشان داد که مشکل آمریکایی‌ها بحث هسته‌ای کشور نیست و اگر در بحث هسته‌ای به توافقی برسیم آن وقت موضوع حقوق بشر به میان می‌آید، بعد به سراغ توان موشکی ایران می‌روند، وجود شورای نگهبان را نفی می‌کنند و در آخر هم چه بسا بگویند در این نظام کسانی باشند که ما می‌گوییم.
آملی لاریجانی با اشاره به تلاش کشورهای استکباری در تضعیف مبانی اعتقادی و گرایش‌های دینی و معنوی مردم به ویژه جوانان از طریق گسترش ابزار و امکانات رسانه‌ای و کانال‌های ماهواره‌ای، فرصت‌هایی مانند ماه مبارک رمضان و عید فطر را زمینه‌هایی موثر در خنثی کردن تمام این تلاش‌ها معرفی کرد.
 وی تصریح کرد: حضور گسترده و پرشور مردم و جوانان در نماز عید فطر جای شکرگزاری دارد و همین توفیقات الهی است که کشور را در مقابل توطئه‌های دشمنان نگه داشته است.
رئیس قوه قضائیه گفت: با وجود تمام حملات فرهنگی استکبار علیه این کشور و جوانان ما، تعظیم شعائر الهی از جمله توفیق یک ماه عبادت و بندگی خدا در ماه رمضان و حضور در نماز عید سعید فطر که جزئی از شعائر الهی است همه آن توطئه‌ها و حملات را نقش بر آب می‌کند.
وی در پایان انتصاب سردار باقری در ستاد کل نیروهای مسلح را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد این ستاد بیش از پیش در انجام وظایف خود موفق باشد.
در جلسه دیروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره نحوه اجرای رهنمودهای رهبری در هفته قوه قضائیه ادامه یافت.
از: کیهان
آمریکا هیچگاه دوست ما نبوده و نخواهد بود
jkkjkjkjkj