عزل پیامکی فرمانداران خراسان جنوبی سیاسی است

جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵

امام جمعه فردوس، عزل تعدادی از فرمانداران و بخشداران خراسان جنوبی را یک حرکت کاملا سیاسی، غیرکارشناسی و حتی غیراخلاقی اعلام کرد و گفت: این امر با سیاست‌های دولت تدبیر و امید همخوانی ندارد و عجولانه است.


حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا بابایی در جمع خبرنگاران با انتقاد شدید از عزل فرمانداران و بخشداران این استان اظهار داشت: عزل تعدادی از فرمانداران و بخشداران خراسان جنوبی توسط استاندار جدید در ماه نخست خدمت وی نتیجه انتخاب استاندار غیربومی و ناآشنا به مسائل استان است و این امر به نفع دولت و استان نیست.
وی با اشاره به اینکه جابه‌جایی فرمانداران نیاز به فرصت حداقل یک ماهه دارد گفت: در بدو ورود استاندار جدید معتقد به این بودم که انتخاب استاندار باید با هماهنگی مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی صورت می‌گرفت و فردی بومی از بین نخبگان استانی و آشنا به مسائل استان معرفی می‌شد تا امروز گرفتار عزل پیامکی تعدادی از فرمانداران و بخشداران نمی‌شدیم.
امام جمعه فردوس افزود: چه خوب بود عزل فرمانداران و بخشداران بر مبنای شایسته سالاری صورت می‌گرفت و برای انتخاب محل جدید و اسکان خانواده به مدیران معزول حداقل یک ماه مهلت داده می‌شد بنابراین بنده این رفتار استاندار خراسان جنوبی را یک حرکت کاملا سیاسی، غیرکارشناسی و حتی غیراخلاقی می‌دانم. وی از استاندار خواست تا انتخاب فرمانداران جدید با مشورت نمایندگان مردم در مجلس صورت پذیرد و مسئولان فردوس منتظر تجدیدنظر در این موضوع هستند.
استاندار خراسان جنوبی یک‌شنبه شب گذشته در اقدامی فوری شماری از فرمانداران و بخشداران خراسان جنوبی را برکنار و حکم 3 فرماندار شهرستان‌های مختلف و 5 بخشدار را صادر کرد.
نماینده منتخب مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس صحبت‌های انجام شده با استاندار قول دادند که تعیین فرمانداران با نظر نمایندگان محقق شود.
نظر افضلی با بیان اینکه پیرامون جابه‌جایی‌های صورت گرفته با نمایندگان استان هیچگونه مشورتی نشده است، بیان داشت: هرچند انتصابات صورت گرفته موقتا در حد سرپرستی است ولی چه خوب بود که این تغییرات نیز با مشورت نمایندگان صورت می‌پذیرفت.
وی اعلام کرد: به گفته استاندار به فرمانداران کنونی نامه‌ای نوشته‌اند مبنی بر سکونتشان در محل خدمت، که آنها حاضر به سکونت نشدند و همین امر نیز سبب تغییراتی در استان شده است و امیدواریم هدف سیاسی خاصی پشت پرده این انتصابات نباشد.
از: کیهان
عزل پیامکی فرمانداران خراسان جنوبی سیاسی است
jkkjkjkjkj