آغاز ساخت درهای حرم امام‌ هادی(ع) و امام‌حسن عسکری(ع) در بندرعباس

یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵

ساخت درهای حرم امام هادی(ع) و امام حسن عسکری(ع) در بندرعباس با حضور مسئولان هرمزگان آغاز شد.


فرماندار بندرعباس و رئیس هیئت امنای بازسازی عتبات عالیات شهرستان در مراسم آغاز بکار این کارگاره اظهار داشت: چهار در چوبی حرم امام‌هادی(ع) و امام حسن عسکری(ع) دو هفته گذشته با حضور مردم وارد بندرعباس شد.
احمد‌پویافر ادامه داد: درهای وارد شده برای تکمیل به کارگاه‌های در نظر گرفته شده در سطح هرمزگان ارسال شده که یک در به کیش، یکمی در بخش هست‌بندی میناب و دو در نیز در بندرعباس تکمیل می‌شود.
وی اضافه کرد: برای تکمیل هر در به پنج میلیارد ریال سرمایه نیاز است که باید با کمک‌های مردمی تامین شود و به هنگام ورود درها به بندرعباس برخی از بانوان و مردم بندرعباس کمک‌های خود را وارد صندوق در نظر گرفته شده برای این منظور کردند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان بندرعباس نیز در این مراسم گفت: کار ساخت بدنه و چوب‌کاری این درها از اسفند سال گذشته در شهر قم آغاز شده و برای ادامه کار به هرمزگان منتقل شده‌اند.
علی عارفی افزود: هزینه‌های باقی مانده مورد نیاز برای تکمیل درهای حرم امام‌هادی(ع) و امام حسن عسکری(ع) نیازمند کمک‌های مردمی است.
وی یادآور شد: درهای اسفند سال جاری پس از قلم‌زنی با نقره و مس برای آب طلا کاری به قم ارسال و در اردیبهشت سال اینده مجدد به هرمزگان آورده می‌شود و با برگزاری مراسم خاصی جهت نصب به سامرا در کشور عراق ارسال می‌شود.
از: کیهان
آغاز ساخت درهای حرم امام‌ هادی(ع) و امام‌حسن عسکری(ع) در بندرعباس