بازگشت یک میلیارد تومان شهریه اضافی به اولیا

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵

رئیس سازمان مدارس غیردولتی از عزل 25 مدیر متخلف مدارس غیردولتی و بازگشت یک میلیارد تومان شهریه اضافی به اولیا خبر داد.


مرضیه گُرد در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، رعایت نکردن برنامه درسی، دریافت شهریه اضافی و جعل اسناد توسط مؤسسان را از مهم‌ترین تخلفات مدارس غیردولتی عنوان کرد.
گُرد با اشاره به اینکه بیشتر شهریه‌های اضافی بازگشت داده شده به اولیا مربوط به کلاس‌های فوق‌برنامه، کلاس‌های کنکور و تابستانی بوده است، گفت: هشت مدرسه غیردولتی نیز به علت دریافت شهریه اضافی و بی‌توجهی به تذکرات آموزش و پرورش و تمکین نکردن به مقررات تعطیل شدند.
وی با بیان اینکه برخی از مدارس غیردولتی از بانک‌های عامل وام شهریه دریافت و به جای پرداخت به دانش‌آموز در جای دیگری هزینه کرده‌اند، افزود: اگر مدیران مدارس غیردولتی تخلف کنند، مدارس آنها از یک تا سه سال منحل می‌شود.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی از فعالیت 300 آموزشگاه زبان و علمی غیرمجاز در شهر تهران خبر داد وگفت: 200 آموزشگاه با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی پلمب شده است و بقیه نیز در حال بررسی و تشکیل پرونده هستند.
گُرد ادامه داد: بسیاری از آموزشگاه‌های زبان بدون مجوز و با مجوزهای غیرمعتبر مشغول فعالیت هستند و از خانواده‌ها شهریه‌های اضافی دریافت می‌کنند، ضمن اینکه محتوای درسی این آموزشگاه‌ها مورد تأیید آموزش و پرورش نیست و شهریه‌های آن‌ها نیز خلاف مصوبات این وزارتخانه است.
وی با بیان اینکه آموزش زبان‌های خارجی در سن 6 تا 20 سالگی تنها باید در آموزشگاه‌های زبان آموزش و پرورش انجام شود و فعالیت آموزشگاه‌های بدون مجوز منع قانونی دارد، افزود: نشانی آموزشگاه‌های زبان و علمی مجاز در درگاه اینترنتی آموزش و پرورش به نشانی MEDU.ir موجود است.
از: کیهان
بازگشت یک میلیارد تومان شهریه اضافی به اولیا