ساخت و تکمیل یکی از درهای حرمین عسکریین(ع) در کیش

یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات جزیره کیش گفت: یکی از هشت در حرمین عسکریین(ع) و حرم سیدمحمد عموی بزرگوار امام‌زمان(عج) در جزیره کیش ساخته می‌شود.


عبدالرضا مرادی افزود: حدود 20 درصد از کارهای اولیه در شهر مقدس قم انجام شده و باقی کارها توسط هنرمندان و با هزینه مردم ساخته خواهد شد.
وی تصریح کرد: با اعلام آمادگی مردم جزیره کیش برای مشارکت در مرمت و بازسازی حرم ائمه اطهار(ع)، ستاد بازسازی عتبات مرکز با ساخت یک باب از درهای حرمین عسکریین در این جزیره موافقت کرده است.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کیش ا فزود: ساخت هشت در مربوط به حرمین عسکریین(ع) و حرم سیدمحمد عموی بزرگوار امام‌زمان(عج) به استان هرمزگان سپرده شده که با توجه به درخواست‌های مردمی یکی از درهای حرمین عسکریین برای ساخت و تکمیل به جزیره کیش منتقل شده است.
وی گفت: از هشت در که قرار است در استان هرمزگان ساخته شود چهار در، در حرم امامین عسکریین(ع) در سامرا و چهار در دیگر در حرم امام‌زاده محمد عموی گرامی حضرت ولی‌عصر(عج) در شهر بلد عراق قرار خواهد گرفت.
مرادی هزینه ساخت این در را پنج میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: هزینه ساخت این در، از سوی دوستداران اهل‌بیت(ع) پرداخت می‌شود.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کیش قلم‌زنی، معرق کاری و منبت‌کاری را از جمله کارهای هنری دانست که چند گروه مختلف بر روی این در انجام خواهند داد.
وی تاریخ تکمیل این در را پایان سال 95 اعلام کرد و گفت: این در 2 لنگه با طول 2 متر و 60 سانتی‌متر و عرض یک و نیم متر باوزن 260 کیلوگرم است.
از: کیهان
ساخت و تکمیل یکی از درهای حرمین عسکریین(ع) در کیش