سازها علیه استکبار به صدا درمی‌آیند(اخبار ادبی و هنری)

سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

شب موسیقی ضداستکباری، امشب با حضور خوانندگانی چون صادق آهنگران، حامد زمانی و خوانندگان دیگری از نسل جوان و نوجوان برگزار می‌شود. در این مراسم همچنین از دو خواننده خارجی دارای آثار ضدآمریکایی تقدیر می‌شود.


به گزارش خبرنگار کیهان، آخرین شب جشنواره شعر و سرود و موسیقی ضداستکباری طبس، از ساعت 18 و 30 دقیقه امشب، چهارشنبه 27 مرداد در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود. آخرین شب اجرای این جشنواره، به ترانه‌های ضداستکباری اختصاص دارد.
در این مراسم حاج صادق آهنگران، نواخوان پیشکسوت دوران دفاع مقدس، به اجرای ترانه «مرگ بر آمریکای 93» می‌پردازد. همچنین حامد زمانی، خواننده جوان انقلابی نیز تازه‌ترین آثار خود با مضامین ضدآمریکایی را اجرا می‌کند. پویا بابایی، ساسان نوذری، میلاد هارونی، محسن طاها، حمیدرضا استادیان، محمدرضا حجتی و خواننده نوجوان محمد حسین رضایی نیز از دیگر خوانندگان برگزیده این جشنواره هستند که ترانه‌هایی را با محوریت ضداستکبار، می‌خوانند.
بنابر این گزارش، پاسداشت دردی طریک خواننده ترکمن قطعه مقامی «ظالم آمریکا» و پاسداشت «ویکتور خارا»، خواننده ضداستکباری شیلی از دیگر برنامه‌هایی است که در آخرین روز دومین جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضداستکباری طبس برگزار می‌شود.
در بخش دیگری از این برنامه از قطعه «من و کاخ سفید یهویی» اثر علی نصیرنژاد رونمایی خواهد شد.
همچنین کارگاه بررسی «موسیقی محلی مقاومت» با سخنرانی عمار احمدی نویسنده کتاب «اوخشامالار» فرهنگ شفاهی زنان آذری در توصیف شهدا، مجموعه ارزشمندی از سوگنامه‌های مادران شهید آذربایجان و سوگنامه‌های عاشورایی آذربایجان از ساعت ۱۶:۳۰ در تالار اوستا حوزه هنری برگزار می‌شود.
سازها علیه استکبار به صدا درمی‌آیند(اخبار ادبی و هنری)