دستگیری کلاهبردار میلیاردی با 11 هویت جعلی در اصفهان

شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵

فردی که با 11 هویت جعلی از چندین شرکت و سازمان مختلف توانسته بود بالغ بر 30 میلیارد ریال کلاهبرداری کند در عملیات ویژه کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.


اصفهان- خبرنگار کیهان:
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی وصول تعدادی پرونده جعل و کلاهبرداری به دادخواهی تعدادی از شرکت‌ها و سازمان‌ها مبنی بر اینکه فردی ناشناس با جعل چک آنها و ارائه به بانک‌های مختلف مبالغ کلانی از حساب آن برداشت کرده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
سرهنگ «ستار خسروی» افزود: با انجام تحقیقات صورت گرفته مشخص شد شخصی توانسته با 11 هویت جعلی که برای خود درست کرده، اقدام به افتتاح حساب‌های متعدد در بانک‌ها کرده و با هویت‌های جعلی به بهانه شرکت در مزایده مبلغی پول به حساب سازمان‌های شاکی واریز و پس از مدتی با اعلام اینکه از شرکت در مزایده منصرف شده مبلغ واریزی را به صورت چک دریافت و پس از گرفتن چک از سازمان‌ها اقدام به جعل مبلغ و تاریخ و مندرجات و افزایش مبلغ چک‌ها اقدام به وصول آنها می‌کرد.
این مقام مسئول عنوان داشت: این متهم مقداری از وجوه حاصله را به حساب‌های مجعول افتتاح شده واریز و مقداری دیگر را به حساب صرافی‌ها واریز و ارز دریافت می‌کرده است.
سرهنگ خسروی تصریح کرد: سرانجام با اقدامات اطلاعاتی و میدانی هویت و مخفیگاه متهم شناسایی و وی در یک عملیات ضربتی توسط کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری دستگیر شد.
وی گفت: در بازرسی از منزل متهم دستگیر شده تعداد زیادی اسناد هویتی و شناسنامه، کارت ملی به نام افراد دیگر به همراه یک دستگاه خودرو سوناتا سفیدرنگ، سیم‌کارت‌های مورد استفاده در امر کلاهبرداری، تصاویر تعداد 254 فقره چک‌های متعدد بانکی که با نرم‌افزارهای رایانه‌ای جعل شده به همراه 15 فقره اسناد و سربرگ‌های سفید امضای شرکت‌ها و سازمان‌های شاکی کشف شده است.رئیس پلیس آگاهی استان با بیان اینکه متهم در تحقیقات صورت گرفته به چند فقره کلاهبرداری به ارزش 30 میلیارد ریال اقرار کرد، افزود: با توجه به احتمال ارتکاب موارد مشابه در سایر استان‌ها و شهرستان‌ها تحقیقات پیرامون این پرونده همچنان ادامه دارد.
دستگیری کلاهبردار میلیاردی با 11 هویت جعلی در اصفهان