بسیج مردمی عراق اگر نبود امکان پیروزی بر داعش وجود نداشت

جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه یکی از عوامل بسیار مهم پیروزی مردم عراق تبعیت مردم از مرجعیت است، گفت: اگر بسیج مردمی نبود امکان پیروزی عراق بر داعش وجود نداشت.


علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از دیدار با «شیخ اکرم الکعبی دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی النجباء عراق» اظهار داشت: این جنبش از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران در طول مبارزات مردم عراق علیه اشغال این کشور توسط آمریکا قدردانی کردند، جنبش النجباء به عنوان سفرای مردم، جوانان و مبارزان عراقی در کشورهای اسلامی به ویژه در ایران عمل می‌کنند و از گروه‌های مبارز و مخلص عراق به صورت مرتب بین ایران و عراق رفت و آمد دارند.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به حضور حشدالشعبی در آزادسازی موصل اشاره کرد و گفت: حشدالشعبی همانند بسیج کشور ماست یعنی نیروهای مردمی که هیچ توقعی ندارند جز اینکه به کشور و آرمان‌های دینی و ملی عراق خدمت کنند. حشدالشعبی تا به حال نقش بسیار موثری در آزادی شهرهای عراق از اشغال تکفیری‌ها به ویژه در غرب این کشور داشته‌اند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: حشدالشعبی در آزادسازی اطراف بغداد و بقاع متبرکه حضور داشتند و اگر حضور این گروه نبود واقعاً حرم‌های مطهر ائمه اطهار (ع) در معرض خطر بود. اگر حضور حشدالشعبی نبود معلوم نبود که حتی حکومت قانونی عراق که براساس رأی مردم انتخاب شده است از دست مزدوران بیگانه یعنی داعشی‌ها در امان باشد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از عوامل بسیار مهم پیروزی مردم عراق را مرجعیت این کشور و تبعیت مردم از مرجعیت دانست و برقراری دموکراسی واقعی در عراق را عامل دوم پیروزی‌های مردم عراق دانست و گفت: دموکراسی حاکم در عراق در کل جهان عرب بی‌نظیر است.
ولایتی عامل سوم پیروزی‌های مردم عراق را وجود بسیج مردمی دانست و اظهار داشت: اگر بسیج مردمی عراق نبود امکان پیروزی عراق بر گروه شیطان صفت داعش و امثال آن وجود نداشت. وی عامل چهارم را از زبان مسئولان عراق عنوان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با دعوت دولت عراق به کمک مردم این کشور رفت و کمک ایران بسیار روشن‌کننده  و دعوت عراق از ایران برای کمک به مردم این کشور قانونی بود و اجابت آن از جانب دولت ایران نیز قانونی بوده است.
ایران رهبر محور حق
 و آمریکا رهبر محور باطل است
شیخ اکرم الکعبی، دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی النجباء عراق نیز در این دیدار ضمن قدردانی از مسئولان و مردم ایران و  با اشاره به واکنش رسانه‌های مغرض و معاند عربی تصریح کرد: آنان از اینکه بنده نقل کردم ایران رهبر محور حق و آمریکا رهبر محور باطل است، رنجیده شده‌اند و من در اینجا به صراحت می‌گویم که مقاومت اسلامی نُجَباء، حزب ولایت فقیه است.
وی در پایان با بیان اینکه محور مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران پیروزی‌های زیادی را علیه محور استکبار در منطقه بدست آورده است، خاطرنشان ساخت: دشمنان در سوریه اعتقاد داشتند که دولت بشار اسد چند روزه سقوط می‌کند، اما دولت سوریه هنوز پابرجاست.
از: کیهان
بسیج مردمی عراق اگر نبود امکان پیروزی بر داعش وجود نداشت