جریمه ۱۴ میلیاردی ناخدای قاچاقچی

شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات، با اشاره به محکومیت مالک یک لنج به توقیف کالای قاچاق و جریمه ۱۴ میلیارد تومانی، شیوه این دسته از قاچاقچیان برای انتقال کالا به ایران را تشریح کرد.


سیدعبدالمجید اجتهادی در گفت ‌و گو با تسنیم با اشاره به توقیف یک لنج باری در بوشهر که اقدام به قاچاق کالا کرده بود، اظهار داشت: محموله‌ و بارهای داخل این لنج بطور کامل قاچاق بود که در نهایت از سوی شعبه تعزیرات به بیش از 14 میلیارد تومان جریمه محکوم شده است.
وی با بیان اینکه کالاهای قاچاق داخل این لنج شامل لوازم خانگی، لوازم آرایشی ‌بهداشتی، پوشاک، کیف، کفش، موبایل، تبلت، لپ‌تاپ، عینک و حتی مواد خوراکی بود، درباره شیوه قاچاق این کالاها گفت: این لنج قرار بود محموله را به جایی که گمرک رسمی مستقر نبوده منتقل و تخلیه کند اما از آنجایی که مأموران، براساس اطلاعات و گزارش‌های واصله منتظر ورود آن بودند، موفق به جابجایی کالاهای قاچاق نشدند.
مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات افزود: ناخدای لنج در پاسخ به سوالات مأموران درباره حضور در نقطه‌ای که گمرک رسمی نبوده است مدعی شد که در حال انتقال محموله به کشور کویت بوده اما ناخواسته و به دلیل طوفانی بودن دریا به این سمت منحرف شده است.
اجتهادی با بیان اینکه این ادعا دروغ است، آن را شگرد این دسته از قاچاقچیان عنوان کرد.
وی گفت: علی‌رغم فشارهایی که داخل استان برای بی‌نتیجه ماندن رسیدگی به این پرونده وارد شد، شعبه بدوی تعزیرات رأی را صادر کرده است که براساس آن ضمن توقیف کالا، مالک لنج به بیش از 14 میلیارد تومان جریمه محکوم شده است.
از: کیهان
جریمه ۱۴ میلیاردی ناخدای قاچاقچی
jkkjkjkjkj