دولت طلب پارسال کارخانجات لبنی بابت شیر مدارس را نداده است

دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: دولت هنوز معوقات کارخانجات لبنی بابت شیر مدارس را از سال گذشته نپرداخته و در صورت عقد قرارداد با ما در عرض یک روز شیر را در تمام مدارس توزیع می‌کنیم.


مهدی باکری در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به اینکه با گذشت 40 روز از آغاز مدارس همچنان خبری از توزیع شیر در مدارس نیست، گفت: دولت همچنان بدهی خود به کارخانه‌های لبنی بابت توزیع شیر مدارس از سال گذشته را نپرداخته است و امسال هم مصوبه‌ای برای توزیع شیر در دولت بوده، اما همچنان در اجرا خبری نیست.
وی از اظهار تمایل این انجمن برای عقد قرارداد با دولت در راستای توزیع شیر بین مدارس خبر داد و گفت: همان طور که در سبد کالایی به سرعت 6 هزار تن پنیر را تحویل دادیم، می‌توانیم ظرف 24 ساعت شیر را در تمام مدارس کشور توزیع کنیم، به شرط آن که دولت به وعده‌هایش عمل کند.
باکری در مورد افزایش قیمت برخی محصولات لبنی در بازار با رد این موضوع اظهار داشت: طی بررسی‌هایی که از کارخانه‌های مختلف صنایع لبنی داشته‌ایم، هیچ یک افزایش قیمت را تأیید نکردند و واحدهای بزرگ لبنی که 70 درصد بازار را در اختیار دارند، تغییر قیمت نداشته‌اند.
وی با اشاره به گزارش بانک مرکزی در مورد تغییر قیمت محصولات لبنی نیز گفت: گزارش‌های بانک مرکزی تأیید می‌کند که افزایش قیمت سبد لبنیات صفر بوده است.
وی همچنین از پیگیری مصوبه هیئت وزیران در مورد تشکیل زنجیره شیر خبر داد و گفت: این مصوبه در تیر ماه ابلاغ شد، تا ظرف 6 ماه سامانه الکترونیکی یکپارچه‌ای برای فعالان زنجیره شیر تشکیل شود.
به گفته باکری، طرح این موضوع در دست تهیه است، تا حدی که نرم‌افزار الکترونیکی آن نیز تهیه شده و اکنون در مرحله آزمون نهایی قرار دارد.
باکری در پاسخ به اینکه آخرین وضعیت صادرات کارخانجاتی که مجوز صادرات لبنیات به روسیه را گرفته‌اند، نیز به کجا رسید، گفت: هنوز نتوانسته‌ایم در ابعاد تجاری بزرگ وارد بازار روسیه شویم و ارسال محصولات در حد کامیون و نمونه است، تا روس‌ها تست و آزمون خود را انجام دهند.
از: کیهان
دولت طلب پارسال کارخانجات لبنی بابت شیر مدارس را نداده است