درباره صندوق ذخیره فرهنگیان به زودی گزارش می‌دهم

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵

سخنگوی دولت درباره تخلفات در صندوق ذخیره فرهنگیان گفت‌: ضمن هماهنگی با سایر دستگاه‌های نظارتی گزارش مبسوطی از آنچه در این مجموعه اتفاق افتاد را در آینده نزدیک به اطلاع عموم می‌رسانم.


به گزارش فارس‌، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت با حضور در نشست خبری که در نمایشگاه مطبوعات برگزار شد‌، در پاسخ به سوالی پیرامون تخلفات صورت گرفته در صندوق ذخیره فرهنگیان که معاون اول رئیس‌جمهور نیز بر این مسئله تأکید کرد و اینکه آیا با متخلفان برخوردی شده است‌، گفت: بدون تردید وقتی اخبار درباره این صندوق منتشر شد‌، کارگروه ویژه‌ای به عنوان نظارت‌، امور را پیگیری کرد.
وی تصریح کرد‌: ضمن هماهنگی با سایر دستگاه‌های نظارتی، گزارش مبسوطی از آنچه در این مجموعه اتفاق افتاد را در آینده نزدیک به اطلاع مردم و عموم می‌رسانم.
گندم زیادی از کشاورزان خریداری شده است
نوبخت همچنین با بیان اینکه دولت امسال مجموعاً 11 میلیون و 520 هزار تن گندم خریداری کرده است، اظهار داشت: سال گذشته این عدد 8 میلیون و 82 هزار تن بود که افزایش چشمگیری در خرید گندم از کشاورزان داشته‌ایم.
به گزارش تسنیم، نوبخت با یادآوری اینکه در سال 91 قیمت تضمینی خرید گندم 420 تومان بود، ادامه داد: در سال 95 هر کیلو گندم به ‌قیمت 1270 تومان از کشاورزان خریداری شد که افزایش 3 برابری قیمت را شاهد هستیم.
وی ادامه داد: 14هزار و 707 میلیارد تومان میزان پول گندم خریداری شده از کشاورزان بوده که به گندم‌کاران پرداخت شده است.
نوبخت با بیان اینکه براساس آخرین اقدام دولت یارانه مطبوعات 85 میلیارد تومان بود، گفت: 58 میلیارد و 500 میلیون دیگر به آن اضافه شد و مجموعاً یارانه مطبوعات 143 میلیارد و 500 میلیون تومان شده، البته باید این رقم تقویت شود.
یارانه نیازمندان قطع نمی‌شود
سخنگوی دولت با اعلام اینکه دولت یارانه افراد نیازمند را قطع نخواهد کرد‌، تأکید کرد: من به همکارانم در سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کردم که اگر کسی نسبت به قطع یارانه خود اعتراض داشت‌، سریعاً آن را برقرار و مجدداً آن را بررسی کنند.
وی در پاسخ به سؤالی در رابطه با مفاسد اقتصادی  در کشور و نحوه مبارزه دولت با آن نیز خاطرنشان کرد‌: وظیفه دولت مبارزه با این‌گونه مفاسد است و باید نگاه نظارتی بیشتر شود.
این مقام دولتی با تذکر اینکه نفس این رخدادها نگران‌کننده است‌، تصریح کرد: باید در برخورد با فساد اغماض نشود و به ‌صورت علنی و شفاف بیان شود.
نوبخت با ابراز اینکه مواضع دولت نسبت به مطبوعات شفاف و روشن است‌، اظهار داشت: دولت به آزادی بیان نظر و نقد در چارچوب قانون معتقد است.
سخنگوی دولت تصریح کرد: اما دولت به عده‌ای که در حاشیه امن قرار گرفته‌اند و از قانون فراتر عمل می‌کنند اعتراض دارد‌، اگرچه عموم مطبوعات به قانون پایبند هستند.
از: کیهان
درباره صندوق ذخیره فرهنگیان به زودی گزارش می‌دهم