انتقاد دو هنرمند از کم توجهی مدیریت فرهنگی به تولید آثار با موضوع اربعین(اخبار ادبی و هنری)

یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵

دو تهیه‌کننده سینما از کم توجهی مدیریت دولتی در حمایت از رویدادها و آثار با موضوع اربعین انتقاد کردند.


سیداحمد میرعلایی مدیرعامل پیشین بنیاد سینمایی فارابی به سینماپرس گفت: بنده مدت دو سال است که طرحی را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه دادم تا با موضوع اربعین حسینی (ع) جشنواره‌ای برگزار شود و علیرغم دادن مجوز و تصویب طرح برگزاری جشنواره «مسیر عشق» هیچ حمایتی از آن نشده است.
وی افزود: بنده بسیار متأسفم که آمریکایی‌ها به این فکر افتاده‌اند که امسال با حضور گسترده در مراسم راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) فیلمی در این باره بسازند، اما مسئولان فرهنگی و هنری در کشور ما هیچ حمایتی از برگزاری یک جشنواره فرهنگی و هنری با این موضوع مهم نمی‌کنند.
همچنین سیدسعید سیدزاده تهیه‌کننده سینما نیز گفت: نگرش مدیران فرهنگی باعث شده تا در رابطه با پیاده روی عظیم اربعین حسینی(ع) هیچ‌گونه کار فرهنگی و هنری صورت نگیرد و قطعاً سینماگران دغدغه مند زیادی هستند که می‌خواهند راجع به این واقعه مهم مبادرت به ساخت فیلم کنند.
تهیه‌کننده فیلم سینمایی «زیباتر از زندگی» در گفت وگو با سینماپرس افزود: بنده معتقدم مدیران فرهنگی که تا به امروز اقدامی برای تهییج فیلمسازان و سینماگران برای ساخت آثار فرهنگی و هنری در رابطه با این پیاده‌روی عظیم نکرده‌اند روزی شان نبوده که برای امام حسین (ع) کاری انجام دهند؛ انجام چنین کارهایی اعتقاد و مهمتر از آن روزی می‌خواهد و تا خداوند متعال روزی را به شخصی عطا نفرماید آن شخص نمی‌تواند برای زنده نگاه داشتن وقایع دینی و مذهبی کاری از پیش ببرد.
سیدزاده تأکید کرد: متأسفانه ما همیشه دست روی دست می‌گذاریم و در انتظار می‌نشینیم تا ببینیم که غربی‌ها چه کاری انجام می‌دهند و ما هم دنباله روی آنها شویم، در صورتی که این نوع رفتار خنثی و منفعلانه شایسته ما که داعیه اسلام، انقلاب اسلامی و قرآن را داریم نیست.
از: کیهان
انتقاد دو هنرمند از کم توجهی مدیریت فرهنگی به تولید آثار با موضوع اربعین(اخبار ادبی و هنری)