بعیدی‌نژاد استوارنامه خود را تقدیم ملکه کرد!

جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵

حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در انگلیس در ملاقاتی که با ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام داشت، استوارنامه خود را رسما به وی تقدیم کرد.


بعیدی‌نژاد در مطلبی در صفحه شخصی خود نوشت: انگلستان کشور سنت‌ها و پروتکل‌ها است و طبیعتا این دیدار و تحویل استوارنامه نیز دارای پروتکل‌های مخصوصی است.
وی در ادامه این مطلب آورده است: کالسکه‌های مخصوص سلطنتی برای بردن سفرا و همسران آنها به اقامتگاه سفیر رفته و سپس با طی کل مسیر به کاخ ملکه وارد می‌شوند. طبق رویه‌های دیپلماتیک، سفرا در بدو ورود، با تحویل رونوشت استوارنامه خود به وزارت امور خارجه، کار رسمی خود را به‌عنوان سفیر آغاز می‌کنند، ولی اصل استوارنامه را در زمان مناسب که معمولا طول می‌کشد، به ملکه می‌دهند.
سفیر جدید ایران در لندن در ادامه مطلب خود افزوده است: ملکه انگلستان به گرمی استوارنامه را که به امضای ریاست محترم جمهوری رسیده بود، دریافت و ابراز امیدواری کرد که ارتقای جدید روابط دو کشور باعث شود که همکاری انگلستان و جمهوری اسلامی ایران هر چه بیشتر منافع دو ملت را دربر داشته باشد!
گفتنی است روابط ایران و انگلیس در طول بیش از یک قرن گذشته از زمان رژیم طاغوت تا امروز نشان از خیانت و خباثت سردمداران این کشور علیه ملت ایران است، در این حال، علاقه ملکه انگلیس به منافع ملت ایران  با توجه به سابقه دولت‌های انگلیس مزورانه به نظر می‌رسد.
از: کیهان
بعیدی‌نژاد استوارنامه خود را تقدیم ملکه کرد!
jkkjkjkjkj