بازنشر تصاویر جنایت اسپایکر اقدام تازه داعش برای تقویت روحیه تروریست‌ها

شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵

همزمان با ضربات مرگبار و تمام‌کننده نیروهای مسلح عراق به تکفیری‌ها در استان نینوا، سرکرده‌های داعش برای روحیه دادن به عناصر خود، تصاویر جنایت پایگاه اسپایکر را دوباره پخش کردند!


بخش رسانه‌ای داعش جمعه گذشته تصاویر ویدئویی مربوط به جنایت عناصر این گروه تروریستی در پایگاه «اسپایکر» را بار دیگر از طریق اینترنت پخش کرد. این جنایت بزرگ طی روزهای 22 تا 26 خرداد سال 1395 رقم خورده است و طی آن، دست کم 1700 دانشجوی نظامی غیرمسلح این پایگاه هوایی به طور جمعی به قتل رسیده‌اند.
در زمان یورش عناصر داعش به این پایگاه، حدود 4000 دانشجوی نظامی در پایگاه بودند. به گزارش فارس، در تصاویری که جمعه منتشر شد، تروریست‌های داعش با خونسردی و البته رضایتمندی، اسیران را به صورت جمعی می‌کشند و یکی از تکفیری‌ها خطاب به دوربین می‌گوید: «ما با خون اینها به خدا تقرب می‌جوییم»!
به گفته کارشناسان، داعش که درحال حاضر شرایط نامساعدی دارد، با پخش این تصاویر، می‌خواهد برای خود احراز هویت کند و به نیروهایش روحیه ببخشد. از خرداد 1393 تاکنون داعش بیش از 70 درصد از مناطق اشغالی خود در عراق را از دست داده است.
پیروزی نزدیک است
«حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق اما طی اطلاعیه‌ای، اعلام کرد: تا پیروزی نهایی (در موصل)، زمان زیادی نمانده است. وی گفت نیروهای مسلح عراق در همه محورهای عملیاتی استان نینوا به خوبی پیشروی می‌کنند. در این اطلاعیه همچنین آمده «پیروزی نظامی نهایی در دسترس است، مبارزان قهرمان ما در همه محورها در حال پیشروی بوده و گروه‌های تروریستی هم شاهد شکست صفوف (نیروهای) خود هستند.»
عملیات آزادسازی موصل از بامداد 26 مهر با فرمان عبادی در جایگاه فرماندهی نیروهای مسلح عراق آغاز شده است.
پیش از این عبادی وعده پنج ماهه را برای آزادسازی موصل داده بود، اما بعداً مشاهده شد که پیشروی‌ها جلوتر از برنامه صورت می‌گیرد.
انتقاد از گزارش کذب سازمان ملل
اما درپی اقدام سازمان ملل به انتشار گزارشی درباره شمار کشته‌شدگان نیروهای عراقی مقابل تروریست‌ها، فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراقی، این آمار را «غیر واقعی» خواند. دفتر سازمان ملل در عراق مدعی شده بود که در جریان عملیات موصل، 1959 نظامی عراقی کشته شده‌اند.فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق در بیانیه خود و در واکنش به گزارش فوق، نوشت: «گزارش غیر دقیقی که رسانه‌ها به اسم دفتر سازمان ملل در بغداد منتشر کرده‌اند، حاوی اطلاعات نادرست و آمار مبالغه‌آمیز است.»
پایگاه اینترنتی «السومریه نیوز» هم در ارتباط با گزارش سازمان ملل نوشت که هدف از انتشار گزارش مذکور این بود که تلفات و خسارت‌های وارد شده به نیروهای عراقی، بیشتر از تلفات تروریست‌ها اعلام شود.
منابع مذکور شمار شهدای نیروهای عراقی در عملیات موصل را اعلام نکرده‌اند، اما این تعداد باید بسیار کمتر از آمار اعلام شده سازمان ملل باشد.
سایر رویدادها
* انفجار تانکر بمب‌گذاری شده در محله «القادسیه» موصل، 24 شهید و ده‌ها مجروح برجای گذاشت. این منطقه اخیراً به دست نیروهای دولتی آزاد شده بود.
* امام جمعه نجف اشرف در واکنش به دروغپردازی‌های رسانه‌های سعودی، خواستار تحریم این رسانه‌ها از جانب مردم شد.
* به پیش‌بینی فرماندهان عراقی با پیروزی نیروهای دولتی در استان نینوا، بغداد را امن خواهد کرد.
از: کیهان
بازنشر تصاویر جنایت اسپایکر اقدام تازه داعش برای تقویت روحیه تروریست‌ها