ممنوعیت تدریس کتاب‌های کمک درسی فاقد هولوگرام در مدارس

دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵

مدیرکل تألیف کتاب‌های کمک درسی وزارت آموزش و پرورش گفت: تدریس کتاب‌های کمک درسی فاقد هولوگرام استاندارد سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی در مدارس ممنوع است.


محمد ناصری به خبرگزاری صدا و سیما گفت: این کتاب‌ها فاقد ارزش علمی است و معلمان مجاز به تبلیغ و تدریس آنها در مدارس نیستند.
ناصری با اشاره به اینکه 40 درصد کتاب‌های کمک درسی موجود در بازار غیراستاندارد و فاقد ارزش علمی است گفت: به ناشرین این کتاب‌ها تذکر کتبی و شفاهی داده شده است.
وی تأکید کرد: برخی ناشران کتاب‌های کمک درسی در جلد کتاب‌های خود عنوان «کتاب مناسب از نظر وزارت آموزش و پرورش» را درج می‌کنند که این نیز تخلف است و مدارس و خانواده‌ها فریب این تبلیغات را نخورند.
مدیرکل تألیف کتاب‌های کمک درسی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تبلیغ هر نوع کتاب کمک درسی و نرم‌افزار و وسایل آموزشی در رسانه‌ها و جراید باید با مجوز وزارت آموزش‌و‌پرورش باشد.
ناصری تصریح کرد: برخی از کتاب‌های کمک آموزشی حل‌المسائل و سؤالات جمع‌آوری شده از آزمون‌های درسی هستند که نه تنها خلاقیت و نوآوری را در دانش‌آموزان از بین می‌برند بلکه سبب تشدید حافظه‌محوری در دانش‌آموزان می‌شوند.
وی افزود: روزانه 24 کتاب کمک آموزشی مناسب به کتابخانه‌های مدارس معرفی می‌شود و انتخاب این کتاب‌ها برعهده معلمان مدارس است و انتخاب کتاب‌هایی غیر از این فهرست و حل سؤالات درسی آن تخلف محسوب می‌شود.
از: کیهان
ممنوعیت تدریس کتاب‌های کمک درسی فاقد هولوگرام در مدارس