رئیس‌جمهور میزان سرمایه‌گذاری برخی وزرا در خارج کشور را اعلام کند

سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵

نماینده مجلس نهم با بیان اینکه 90 درصد از 108 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی کشور فقط در اختیار پنج درصد مردم است، مطرح کرد: این گروه باید به همگان معرفی شوند.


به گزارش فارس، علیرضا زاکانی در نشست سیاسی که در مسجد امام صادق(ع) واقع در منطقه فرهنگیان قم برگزار شد، رفع مشکل مردم را نیازمند برطرف کردن فساد دانست و افزود: میزان فساد در صندوق فرهنگیان بر اساس شنیده‌ها به 12 هزار میلیارد تومان رسیده و این مبلغ فقط به افراد نورچشمی پرداخت شده که در یکی از این موارد نزدیک به 800 میلیارد تومان با چند مورد چک و یک قطعه زمین بی‌ارزش در اختیار یک فرد قرار گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه 90 درصد از 108 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی کشور فقط در اختیار پنج درصد مردم است، مطرح کرد: این گروه باید به همگان معرفی شوند؛ رئیس‌جمهور که منشور حقوق شهروندی را مطرح کرده و آگاهی مردم را راهکار رفع مشکلات می‌داند، نباید فقط به سخن اکتفا کند بلکه به گفته‌های خود جامه عمل بپوشاند و میزان سرمایه‌گذاری وزرا در خارج از کشور را به مردم اعلام کند.
زاکانی اظهار داشت: اینکه برخی از وزرا به اصل 142 قانون اساسی بی‌توجه بوده و اموال خود را به قوه قضاییه اعلام نکرده‌اند، نشان می‌دهد آنها سرمایه‌هایی دارند که از اعلام آنها نگران هستند.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای به حق خودشان قانع نیستند، تأکید کرد: برخی نمی‌خواهند مشکلات مختلف کشور از جمله بیکاری رفع شود؛ در سال 88 سران فتنه از کلینتون خواستند که مردم ایران را تحریم کند تا جنبش سبز ادامه داشته باشد. زاکانی خاطرنشان کرد: مشکلات کنونی کشاورزی کشور نشان می‌دهد که برخی نمی‌خواهند مردم این کشور مستقل باشند به همین علت برای افزایش واردات کشور، رانت‌ها و وابستگی به بیگانه تلاش می‌کنند.
وی رفع مشکلات اقتصادی کشور طی 100 روز را نادرست و نشدنی خواند و گفت: بیکاری به عنوان مشکل نخست کشور در میان مردم قابل احساس است اما با این وجود برخی از داخلی‌ها برای ایجاد اشتغال در خارج از کشور تلاش می‌کنند و نسبت به بیکاری‌های داخل بی‌توجه هستند. زاکانی با طرح این سؤال که آیا کشوری که می‌تواند موشک بسازد قادر به ساخت اتومبیل نیست، افزود: برخی می‌خواهند این وابستگی‌ها باقی بماند؛ دولت با شرکت خودرو سازی فرانسه وارد مذاکره شده اما متن این قرارداد به بهانه محرمانه بودن به هیئت مدیره ایران خودرو که شرکت صاحب سهم بوده، ارائه نشده است.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از سران کشورها و شخصیت‌های برجسته از جمله آمریکای لاتین برای کشور خود از رهبر انقلاب اسلامی تدبیر می‌خواهند، مطرح کرد: در داخل کشور مسئولان اجرایی نسبت به ظرفیت ایشان بی‌توجه هستند.
از: کیهان
رئیس‌جمهور میزان سرمایه‌گذاری برخی وزرا در خارج کشور را اعلام کند
jkkjkjkjkj