اجرای الگوی شهریه توسط مدارس غیردولتی ضروری است

اجرای الگوی شهریه توسط مدارس غیردولتی ضروری است

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: اجرای الگوی شهریه توسط مدارس غیر دولتی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری مهر،  مرضیه‌ گرد در خصوص تعیین شهریه برای مدارس اظهاركرد: از سال تحصیلی ۹۴ – ۹۳ بر اساس ۲ ماده قانونی تأسیس مدارس غیر دولتی الگوی شهریه در نظر گرفته شد که امسال با توجه به دائمی شدن قانون این الگو برای تمام مدارس غیر دولتی کشور به طور رسمی اجرا می‌شود.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی تصريح كرد: برخی از مدارس حتی افزایش شهریه نیز نداشته‌اند در واقع براساس این الگوی شهریه شاخص‌های در نظر گرفته شده تعیین کننده میزان شهریه هستند.

وي به برخی از این شاخص‌ها اشاره كرد و افزود: برنامه مصوب مدارس سطح اقدامات آموزشی و پرورش تعداد نیروهای به کار گرفته شده، فضا و تجهیزات، تعداد نفرات بیمه شده و نرخ تورم از جمله شاخص‌های تعیین‌کننده شهریه هستند.

گرد خاطرنشان كرد: پس از آنکه مؤسس‌ وضعیت مدرسه خود را بر اساس شاخص‌ها اعلام کرد بر اساس شورای آموزش و پرورش منطقه‌ای بررسی می شود و پس از آن شورای نظارت استان‌ شهریه  را ابلاغ می‌کند.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی یادآور شد: بازه‌ای برای شهریه در نظر گرفته شده که خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت آموزش و پرورش نسبت به این مبالغ آگاهی پیدا کند.

وي با اشاره به اینکه امسال اولین سالی است که به طور جدی الگوی شهریه در مدارس غیردولتی اعمال می‌شود، خاطرنشان كرد: تیمي ناظر بر اجرای این الگو است و حتی مدیریت نرم‌افزاری در ادارات کل برای این امر در نظر گفته شده است.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی افزود: نظارت بر این الگو مقطعی نیست و به طور مستمر این کار را انجام می‌دهیم.

گرد همچنین به اخذ مجوز برای مدارس پیش دبستانی اشاره کرد و اظهاركرد: برای یکپارچه سازی مدیریت مر کز پیش‌دبستانی باید مجوز از سوی آموزش و پرورش داشته باشند و در این راستا به ۵ هزار مرکز پیش‌دبستانی که مجوز نداشتند این مجوز ابلاغ شد اما باز هم تعدادی از مراکز نسبت به اخذ مجوز کوتاهی می‌کنند که فرصتی برای این مراکز در نظر گرفته شده و چنانچه باز هم در این امر کوتاهی شود با کمک نیروی انتظامی اقدامات جدی‌تری در نظر گرفته شده است.

وي بیان کرد: مهمترین رویکرد ما اجرای اقدامات مبتنی بر اجرای سند تحول بنیادین است با تکلیفی که این سند بر عهده نظام آموزشی گذاشته مهمترین اولویت آموزش و پرورش است.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی افزود: به تازگی لایحه مدارس غیر دولتی به تصویب نمایندگان مجلس رسیده اما ایراد‌هایی از سوی شورای نگهبان به آن وارد است که به زودی رفع شده و در صحن علنی طرح می‌ شود.

از: مهر نیوز
اجرای الگوی شهریه توسط مدارس غیردولتی ضروری است