برگزاری همایش آموزش اسلامی در مسجد جامع مسکو

برگزاری همایش آموزش اسلامی در مسجد جامع مسکو

مسجد جامع مسکو، همایش عملی – کاربردی با عنوان «موضوعات مهم آموزش عمومی اسلامی در مقطع پیش­ دبستانی و دبستانی» برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نیاز به اصلاحات در برنامه آموزشی و تدوین کتب کمک آموزشی و بهره‌گیری از شیوه‌­های نوین آموزش در دوره ابتدایی، جامعه مسلمانان روسیه را بر آن داشت تا در همایشی علمی- کاربردی به موضوعات مهم آموزش عمومی اسلامی در مقطع پیش‌­دبستانی و دبستانی، بپردازد.

مسجد جامع مسکو، همایش عملی – کاربردی با عنوان «موضوعات مهم آموزش عمومی اسلامی در مقطع پیش‌­دبستانی و دبستانی» برگزار کرد. در این همایش مدرسان، استادان رشته روانشناسی، مدیران و همچنین کارشناسان علاقمند به حوزه آموزش اسلامی در دو مقطع نامبرده شرکت کردند.

گ. حبیب ­اللین مدیر بخش آموزش حضوری در انستیتوی اسلامی مسکو، ی. تیپلوف مدیر گروه تاریخ و فرهنگ ادیانِ اقوام روسیه در انستیتوی آموزش آزاد مسکو، اُ. کلیشین استاد گروه یونسکو در گروه آموزش بین­الملل و همگرایی کودکان مهاجر در مدارس و همچنین ی. دیمین مدرس عالی انستیتوی آموزش آزاد مسکو در این همایش سخنرانی کردند.

علی حضرت حسنوف مدیر دپارتمان روابط داخلی شورای مفتیان از طرف شیخ راویل عین ­الدین سخنرانی کرده و گفت: «بی­شک، هر مسلمان باید از آموزش دینی برخوردار شود تا در آینده اطلاعات درستی در اختیار فرزندان خود قرار دهد.»

در این همایش، موضوعاتی همچون تربیت دینی – اخلاقی در آموزش تکمیلی، دشواری‌ها و تجربه مدارس اسلامی در روزهای یکشنبه، جشن به عنوان عاملی برای توسعه دینی – اخلاقی و شکل‌گیری شخصیت و مسئولیت در کودک مسلمان، وجود فناوری در سامانه آموزش اسلامی کودکان، اردوی اسلامی به عنوان ابزاری برای تربیت نوجوانان مسلمان، جنبه‌­های حقوقی آموزش پیش‌دبستانی و تحصیلات عمومی، سینما در سامانه آموزش اسلامی برای کودکان مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

به گفته شرکت‌کنندگان، امروز آموزش دینی در دوره ابتدایی نیازمند اصلاحاتی در برنامه آموزشی و همچنین تهیه و تدوین کتب کمک آموزشی و استفاده از شیوه­‌های جدید آموزش با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای دانش تدریس است.

به همین منظور، شورای مفتیان و اداره دینی مسلمانان روسیه در سال ۲۰۰۸ برنامه­ای آماده کردند که پس از بررسی­های لازم به کار گرفته خواهد شد.

از: مهر نیوز
برگزاری همایش آموزش اسلامی در مسجد جامع مسکو