۴۱ درصد تخلفات صنفی کشف شده در کهگیلویه وبویراحمد گرانفروشی است

چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵
۴۱ درصد تخلفات صنفی کشف شده در کهگیلویه وبویراحمد گرانفروشی است

یاسوج - رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از عمده تخلفات صنفی کشف شده در این استان را گرانفروشی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، داریوش دیویده پیش از ظهر چهارشنبه به خبرنگاران گفت: ۴۱ درصد از تخلفات صنفی در این استان گرانفروشی است.

وی افزود: عدم درج قیمت با ۹ درصد و نداشتن پروانه کسب با ۵ درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

دیودیده اظهارکرد: عمده کالاهای دارای تخلف مرغ کشتار روز، میوه و تره بار، پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی و عمده خدمات دارای تخلف تعمیر خودرو، خدمات موبایل، خدمات کامپیوتری بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: به منظور افزایش سطح آگاهی و مشارکت ناظران افتخاری از ابتدای سالجاری تاکنون ۷۱ جلسه توجیهی برگزار شد.

وی اظهار کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به منظور تلاش در جهت کنترل بازار کالا و خدمات و رصد قیمت ها در سطوح مختلف از مشارکتهای مردمی در قالب طرح ناظران افتخاری استفاده کرده و در این طرح استفاده از توان نظارتی اقشار مختلف مردم در سطوح مختلف بازار استان مورد توجه خاص قرار دارد.

دیودیده افزود: براساس این طرح سازمان صنعت ، معدن و تجارت علاوه بر بهره گیری از سیستمهای کنترلی و نظارتی دولت، با جذب و آموزش نیروهای مردمی، ضمن نظارت محسوس بر بازار، اخبار و اطلاعات تغییر و تحولات بازار کالا و خدمات را از طریق آنان به دست آورده و با برنامه ریزی مناسب، برای مهار و کنترل شوک های قیمتی و کمبود کالاها اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

وی گفت: این سازمان در این راستا تاکنون۲۷۶ نفر ناظر افتخاری عادی و۱۰۴نفر ناظر بسیجی در سطح استان جذب کرده است.

وی عنوان کرد: این ناظران در تیر ماه سالجاری از ۶۲ واحد صنفی و غیر صنفی بازرسی بعمل آورده و قریب۵۳ درصد گزارشات منجر به تشکیل پرونده و طبق بررسیهای انجام شده۱۰۰درصد گزارشات واصله قابل پیگیری بوده است.

از: مهر نیوز
۴۱ درصد تخلفات صنفی کشف شده در کهگیلویه وبویراحمد گرانفروشی است