تعداد مدارس برکت در استان هرمزگان به ۳۳ باب رسید

پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵
تعداد مدارس برکت در استان هرمزگان به ۳۳ باب رسید

بندرعباس - شمار مدارس برکت که به همت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم استان هرمزگان ساخته شده است به ۳۳ باب رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از بنیاد برکت، شمار مدارس برکت که به همت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم استان هرمزگان ساخته شده است به ۳۳ باب رسید.

این مدارس که ۱۴۰ کلاس درس دارد در حال حاضر پذیرای صدها دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است که پیش از این در اماکن نامناسبی مشغول به تحصیل بودند. بنیاد برکت برای ساخت این مدارس مجموعاً ۱۱۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال هزینه کرده است. مدارس یاد شده از استانداردهای مناسب ساخت اماکن آموزشی و تجهیزات کمک آموزشی برخوردار است.

بندرلنگه، بندرجاسک، بندرعباس، بشاگرد، سیرک، میناب، قشم، پارسیان، رودان، حاجی‌آباد، هرمز و خمیر، مناطقی هستند که مدارس برکت در آن‌ها ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده است.

بیش‌ترین تعداد این مدارس در میناب (هفت‌باب)، بندرجاسک (پنج باب)، بندرلنگه و بشاگرد (هرکدام چهار باب)، توسط مدرسه‌سازان بنیاد برکت ساخته شده است.

امروزه بنیاد برکت نهادی نام آشنا در میان مردم مناطق محروم استان هرمزگان و بسیاری از آنان از خدمات بنیاد برکت برخوردارند. در همین حال کار ساخت هفت باب مدرسه دیگر با ۴۲ کلاس درس توسط بنیاد برکت با اعتباری به میزان ۵۵ میلیارد و ۶۹۲ میلیون ریال در این استان در جریان است.

رهبر معظم انقلاب به مسؤولان بنیاد برکت توصیه کرده‌اند که یک‌هزار باب مدرسه در روستاها و مناطق محروم کشور تأسیس کند. این بنیاد تاکنون قراردادهایی برای ساخت ۸۲۴ باب مدرسه منعقد کرده که ۶۱۹ مدرسه از این تعداد ساخته شده یا آماده‌ی بهره‌برداری است.

مدارس ساخته شده یا در حال ساخت برکت در کل کشور ظرفیت پذیرش بیش از ۸۵ هزار دانش‌آموز را دارد و یک هزار و ۲۳۵ روستا را تحت پوشش قرار می‌دهند. تاکنون ۳ هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال توسط بنیاد برکت برای مدرسه‌سازی در کشور هزینه شده است.

از: مهر نیوز
تعداد مدارس برکت در استان هرمزگان به ۳۳ باب رسید