برجام را نه فتح الفتوح می دانیم و نه کشور فروشی

شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵
برجام را نه فتح الفتوح می دانیم و نه کشور فروشی

زنجان-عضومجلس خبرگان رهبری گفت: برجام را نه فتح الفتوح می دانیم و نه کشور فروشی، ما در این موضوع مطیع امر رهبری هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه جمعه در مراسم عزاداری سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در جمع مردم شهر ابهر، افزود: برجسته ترین مشخصه سیره امام باقر و امام صادق(ع) سیره فرهنگی این بزرگواران است.

وی با تبیین سیره فرهنگی امام صادق(ع) ادامه داد: امام معصوم (ع) ابتدا با تبیین درست اسلام، در مرحله دوم با انحرافات و منحرفین هم بصورت فردی و هم جریانی مقابله کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دشمن برنامه های مختلفی برای ضربه زدن به نظام دارد، یادآور شد: دشمن در عرصه خارجی قصد دارد با جلوگیری از نفوذ معنوی ایران در برخی کشورها مانند سوریه و بحرین، برنامه های شرارت بار خود را در آنجا پیاده کند.

خاتمی با تبیین توطئه های دشمن برای نظام جمهوری اسلامی، گفت: دشمن در عرصه خارجی با قطع کردن نفوذ معنوی ایران در سایر کشورها و در عرصه داخلی با نفوذ فرهنگی قصد ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران را دارد.

وی با بیان اینکه دنیای استکبار به سرکردگی آمریکا در تلاش برای ضربه زدن به جایگاه ایران در کشورهای مختلف است، تاکید کرد: اگر آمریکا و اروپا دست از حمایت از تروریست ها در منطقه و بخصوص سوریه بردارند ریشه تروریسم  در سوریه و منطقه خشکیده می شود.

خاتمی هجمه فرهنگی را مصداق عینی نفوذ دانست و افزود: ماه ها است که مقام معظم رهبری واژه نفوذ را مورد تاکید قرار می دهند. چرا که دشمن معترف است با حمله نظامی نمی توان به ایران ضربه زد و تنها راه مقابله با ایران اسلامی هجمه و نفوذ فرهنگی است.

عضومجلس خبرگان رهبری با اشاره به جلوه های نفوذ تصریح کرد: مترادف دانستن روشنفکری با بی دینی و لاابالی گری، انزوای اسلام شناسان واقعی جامعه، تحقیر متدینین و اسلام منهای روحانیت از جمله مهم ترین مصداق های نفوذ است که دشمن قصد دارد تا با آنها وارد کشور شود.

خاتمی لزوم توسعه و تقویت حوزه های علمیه را مورد تاکید قرار داد و گفت: حوزه های علمیه سرمایه فرهنگی و امنیتی کشور است و باید به این نکته مهم توجه شود.

 عضو مجلس خبرگان رهبری مخالفین آمریکایی برجام را افراطی های اسراییلی دانست و تاکید کرد: ناعادلانه است که با خطاب قرار دادن مخالفین برجام در ایران با عناوینی مانند افراطی و تندرو آنها را با افراطی های آمریکا یکی بدانیم. مخالفین برجام در ایران، ایثارگران و ارزشی هایی هستند که برای کشور و انقلاب جانفشانی کرده اند و امروز هم همان ها برای اسلام و انقلاب سینه سپر خواهند کرد.

خاتمی با اشاره به برجام گفت: ما برجام را نه فتح الفتوح می دانیم و نه کشور فروشی. ما در این موضوع مطیع امر رهبر هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تلاش برای القای نظریه اسلام منهای روحانیت یکی دیگر از جلوه‌های نفوذ است ، گفت: امام راحل شدیداً نسبت به این نظریه، حساس بوده و می‌فرمودند که این یک انحراف بزرگ است.

خاتمی با تاکید بر اینکه اصل انقلاب و ادامه انقلاب با حضور روحانیت معظم بوده است، گفت: ۴۵۰۰ شهید روحانی تا به امروز احصا شده است. آنجا که کشور در خطر است روحانیت به داد می‌رسد، اما این بدان معنی نیست که روحانیت باید خود را معصوم بداند؛ چرا که بنده هم به‌عنوان یک روحانی باید حریم روحانیت را حفظ کرده و نباید خود را از مردم بالاتر بدانم، بلکه باید همواره با مردم باشم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در فضای مجازی می‌گویند که روحانیت از چشم مردم افتاده و احترام گذشته را به روحانیت ندارند، افزود: این نوع  رفتارها جلوه‌ای از نفوذ است در حالی که روحانیون وارسته محبوب‌اند.

خاتمی در عین حال متذکر شد: برخی از چشم افتادن‌ها به جا است و من به‌عنوان یک روحانی می‌گویم این نشان‌ معیارگرایی مردم است. مردم وقتی ببینند یک روحانی به دنبال دنیا است، این روحانی از چشم می‌افتد و باید هم از چشم بیافتد که این نشانه بصیرت مردم است.

وی با یادآوری جوسازی ها و فرافکنی های صورت گرفته توسط رادیو و شبکه های ماهواره ای علیه خود و برخی کاندیداهای انتخابات خبرگان رهبری، تاکید کرد: با همه تخریب ها و دروغ پردازی ها، مردم کرمان بنده را به عنوان نماینده این استان در مجلس خبرگان رهبری انتخابات کردند.

خاتمی گفت: تعریفی که شبکه های بیگانه از سید احمد خاتمی دارند این است که سید احمد خاتمی یک طلبه جنجالی، شلوغ، افراطی، تندرو و ضد دولتهایی که نمی‌پسندد، است و تمام این سم‌شان را در انتخابات ریختند و به همان اندازه که در تهران بزرگانی مانند آیت‌الله مصباح و آیت‌الله یزدی و بزرگان دیگر تخریب شدند، شدیدتر از آن سید احمد خاتمی در کرمان تخریب شد.

وی افزود: ۵۰۰ صفحه در فضای مجازی از فحش گرفته تا تهمت علیه بنده گفتند و نوشتند، صدای آمریکا و رادیو بی‌بی سی می‌گفتند که به این شخص رای ندهید و کارشناسانی را می‌آوردند تا مانع از رای مردم شوند و تعریف شان نیز از شخص سید احمد خاتمی طلبه تندرو و جنجالی بود.

خاتمی ادامه داد: تعریف خاتمی از خود این است که به عنوان یک طلبه‌ از وقتی که خود را شناخته با ولایت بوده، با ولایت هست و از خدا نیز می‌خواهد با ولایت باشد و نسبت‌ به دولتهای پس از انقلاب، همه دولتها را مشروع و مورد حمایت ولایت می‌دیده، تخریب این دولتها را خلاف شرع دیده و می‌بیند و در  عین حال رسالت روشنگری و رسالت بیان انحرافات را وظیفه خودش می‌داند.

خاتمی گفت: بنده زیر مجموعه هیچ دولتی نبودم، نیستم و نخواهم بود و تنها زیر مجموعه ولایت فقیه و مقام معظم رهبری هستم و در این مسیر نیز خواهد بود و بیش از خیلی‌ها دغدغه وحدت را دارم.

از: مهر نیوز
برجام را نه فتح الفتوح می دانیم و نه کشور فروشی