مراسم وداع با شهدای گمنام در شهرستان دیر برگزار شد

شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵
مراسم وداع با شهدای گمنام در شهرستان دیر برگزار شد

بوشهر - مراسم وداع با پیکر مطهر دو شهید گمنام شهر دوراهک با حضور باشکوه مردم، مسئولان و خانواده شهدا، همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق در مهدیه شهر بردستان و مسجد آل یاسین دیر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مردم ولایت‌مدار شهرستان دیر در شرایطی مراسم سوگواری ششمین اختر تابناک امامت و ولایت را برگزار کردند که فضای این شهرستان به وجود مطهر ۲ شهید گمنام عطرآگین شده و حال و هوای این سرزمین کهن معنویت خاصی پیدا کرده است.

در این آیین معنوی خانواده شهدا و شهروندان دیری و شهر بردستان بعد از برگزاری نماز  مغرب و عشا در مسجد آل یاسین و مهدیه شهر بردستان با مداحی و نوحه خوانی و نثار فاتحه و شاخه گل با دو تن از شهدای دوران دفاع مقدس وداع کردند.

امام جمعه دیر جمعه شب در این مراسم معنوی گفت:شهدا ماندگار هستند و آنها جان شیرین خود را بر کف دست نهادند و برای دفاع از اسلام و انقلاب فداکاری کردند.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی با بیان اینکه ییعت با شهدا  بیعت با اسلام، و امام جعفر صادق است، افزود: شهدا حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و تکریم و تجلیل از مقام شامخ شهدا وظیفه همه آحاد جامعه است.

حسینی با بیان اینکه عطر شهدا در فضای این شهر آکنده شده و استقبال بی‌نظیر مردم از این شهدا بیان‌گر تعهد و پایبندی به آرمان‌های شهدا است، اظهار داشت: هر شهید ستاره‌ای در آسمان ایران اسلامی هستند که زمینه سرافرازی و سربلندی ملت ایران را فراهم کرده اند.

امام جمعه دیر گفت: خون شهدا باعث روشنی بخش جامعه و سربلند دین و وطن شده است و امروز این عزت مدیون خون و تنهایی و اشک مادران آنهاست.

همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق، مردم ولایت مدار و شهید پرور استان بوشهر، میزبان پیکرهای مطهر ۲ شهید گمنام دوران دفاع مقدس برای تشیع و تدفین در شهر دوراهک هستند و به گرمی از مردانی که جان‌شان را در راه امنیت این آّب و خاک و پایداری نظام اسلامی معامله کرده اند، استقبال کرده‌اند.

این لاله‌های گمنام سال‌های دفاع مقدس در مناطق عملیاتی ام‌الرصاص و فاو به شهادت رسیده‌اند و در زمان شهادت ۲۲ و ۲۳ سال داشتند و  پیکرهای پاکشان توسط کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح کشف شده اند.

مراسم وداع با شهدای گمنام در شهرستان دیر برگزار شد
مراسم وداع با شهدای گمنام در شهرستان دیر برگزار شد
از: مهر نیوز
مراسم وداع با شهدای گمنام در شهرستان دیر برگزار شد