جنگ 33 روزه نشان داد که ایران به قدرتی شکست ناپذیر تبدیل شده

چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵
جنگ 33 روزه نشان داد که ایران به قدرتی شکست ناپذیر تبدیل شده

خبرگزاری میزان- مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: آنچه باعث می شود سایه شوم تهدید از بالای سر ما برداشته شود یقینا "بنیه دفاعی" بالای کشورمان است و ما در این زمینه باید برای افزایش و ارتقای توان دفاعی، نهایت تلاش خود را به کار ببندیم.

به گزارش پارس نیوز،

سردار یدالله جوانی مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: در دنیای امروز واقعیت این است که هر کشور و ملت و دولتی که بخواهد مستقل از قدرتها و بر اساس منافع و ارزش های خودش حرکت کند، باید در برابر تهدیدهایی که از سوی قدرت ها متوجه آن می شود، از قدرت دفاع برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه ما به دلیل آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی، باید همواره بتوانیم در برابر تهدید دشمنانمان از خودمان قدرت دفاع داشته باشیم عنوان کرد: تنها موردی که در این شرایط می تواند جنگ و سایه تهدید را از ما دور کند و آرامش و امنیت پایدار را در کشور برقرار سازد، صرفا قدرت دفاع و بازدارندگی است.

سردار جوانی افزود: اگر طی سالهای سپری شده از پایان هشت سال دفاع مقدس، جمهوری اسلامی ایران علی رغم تهدیدهای دشمنان خود، از امنیت پایداری برخوردار بوده و هیچ دشمنی به رغم تهدیدهای فراوان جرات نکرده گلوله ای به سمت ملت ایران شلیک کند، صرفا به دلیل قدرت دفاعی ملت ایران است.

معاون سیاسی سابق سپاه با بیان اینکه در بحث قدرت دفاعی، یکی از عوامل قدرت ما سرپنجه های قدرتمندمان در منطقه محسوب می شود تاکید کرد: این سرپنجه ها، نیروهای منطقه ای هستند که در امتداد انقلاب اسلامی پدید آمدند و در واقع محصول انقلاب اسلامی هستند که بخشی از این نیروها در لبنان حزب الله را تشکیل دادند که با قدرت نمایی و نمایش اقتداری که در جنگ 33 روزه از خود نشان دادند، نشان داده شد که آنها به سرپنجه امین و مطمئنی برای جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی در منطقه تبدیل شده اند.

سردار جوانی در ادامه افزود: جنگ 33 روزه نشان داد که اگر روزی آمریکایی ها بخواهند متعرض جمهوری اسلامی بشوند، یکی از نیروهایی که به شکل جدی وارد صحنه دفاع از جمهوری اسلامی خواهد شد "حزب الله" لبنان خواهد بود و ما طی سالیان اخیر بارها و بارها شاهد بودیم که رهبران حزب الله نیز با صراحت این موضوع را بیان کرده اند.

وی با بیان اینکه قدرت حزب الله در جنگ 33 روزه به خوبی آشکار شد عنوان کرد: صهیونیستها تا قبل از جنگ 33 روزه برآورد صحیح و دقیقی از قدرت حزب الله نداشتند فلذا با توجه به اعتماد به نفس و قدرتی که برای خود متصور بودند، علیه حزب الله وارد جنگ شدند و گمان می کردند که ظرف یک هفته حزب الله لبنان را نابود خواهند کرد ولی در عمل اتفاق دیگری بروز و ظهور پیدا کرد و آن اقتدار و قدرت و توانمندی ای بود که برای اولین بار در تاریخ به رژیم صهیونیستی طعم تلخ شکست را چشاند.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: از جنگ 33 روزه به بعد بود که صهیونیست ها و آمریکایی ها متوجه شدند که جمهوری اسلامی ایران در منطقه به یک قدرت شکست ناپذیر تبدیل شده اند.

سردار جوانی ادامه داد: در ادامه این مقاومت خود را در غزه نشان داد و در خلال جنگ های 22 روزه، 51 روزه و 8 روزه شکست های بعدی را به صهیونیستها تحمیل کرد.

وی با بیان اینکه بر اساس این تجربه باید گفت که اساسا این "قدرت دفاعی" است که سایه شوم تهدید را از ما دور می کند عنوان کرد: این ادعا که برجام توانسته سایه تهدید را از ما دور کند، نمی تواند ادعای صحیحی باشد چرا که آن کسانی که اینگونه سخن می گویند، استدلالشان بر این است که با برجام قطعنامه های شورای امنیت علیه ایران لغو شد و قطعنامه جدید دیگر ما را در فصل هفتم قرار نمی دهد فلذا دیگر مجوزی برای حمله به ایران وجود نخواهد داشت در حالیکه من معتقدم دشمنان ما از جمله آمریکایی ها اگر زمانی احساس کنند قدرت حمله به ایران را پیدا کرده اند برای گرفتن مجوز از سازمان ملل مشکلی ندارند و با یک بهانه تراشی به سادگی می توانند مجوز این حمله را بگیرند.

سردار جوانی در پایان گفت: آنچه باعث می شود سایه شوم تهدید از بالای سر ما برداشته شود یقینا "بنیه دفاعی" بالای کشورمان است و ما در این زمینه باید برای افزایش و ارتقای توان دفاعی، نهایت تلاش خود را به کار ببندیم.


 

جنگ 33 روزه نشان داد که ایران به قدرتی شکست ناپذیر تبدیل شده