مدارس غیر دولتی حق دریافت وجهی به غیر از شهریه ندارند

جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵
مدارس غیر دولتی حق دریافت وجهی به غیر از شهریه ندارند

مدیر کل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت گفت: فعالیت‌های فوق‌برنامه و شهریه ثابت مدارس غیر دولتی در قالب یک شهریه مصوب به مدارس آنها ابلاغ و این موسسات حق دریافت وجه اضافی از اولیا را ندارند.

به گزارش پارس نیوز،

تقوی شوازی با بیان این‌که تمام مدارس غیردولتی دارای نرخ‌نامه مصوب و ابلاغی از وزارت آموزش و پرورش هستند، اظهار کرد :مدیران مدارس موظف هستند که نرخ شهریه مصوب را در محل مراجعه اولیای دانش آموزان نصب نمایند زیرا در غیر این صورت مرتکب تخلف عدم درج قیمت شده‌اند و با آن‌ها برخورد می‌شود.

وی افزود : نرخ شهریه در هر مقطع متفاوت است و مدارس نیز موظف به رعایت نرخ و دریافت نکردن وجه بیشتر از نرخ تعیین شده هستند.

تقوی اخذ شهریه بالاتر از نرخ مصوب را در هنگام ثبت نام از اولیای دانش آموزان ، تضییع حقوق مصرف کنندگان دانست و تاکید کرد:  به منظور جلوگیری از بروز تخلفات احتمالی و با توجه به شرح وظایف نظارتی سازمان حمایت و قوانین مربوطه از جمله قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان،  از طریق سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت سراسر کشور و براساس شکواییه های واصله اعمال قانون خواهد شد.

تقوی خاطر نشان کرد : خانواده‌ها و والدین در سراسر کشور توجه داشته باشند که فعالیت‌های فوق‌برنامه و  شهریه ثابت در قالب یک شهریه مصوب به مدارس غیردولتی ابلاغ شده و این موسسات حق دریافت وجه اضافی از اولیا را ندارند  لذا در صورت مشاهده هرگونه تخلف  نظیر عدم نصب نرخ‌نامه ، گرانفروشی  و فروش اجباری می توانند مراتب را به صورت حضوری ، کتبی و یا تلفنی با سامانه ارتباطی 124 اطلاع دهند .

 

مدارس غیر دولتی حق دریافت وجهی به غیر از شهریه ندارند