در پیگیری صندوق ذخیره فرهنگیان با کسی تعارف ندارم / آموزش و پرورش از برجام مهم‌تر است

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵
در پیگیری صندوق ذخیره فرهنگیان با کسی تعارف ندارم / آموزش و پرورش از برجام مهم‌تر است

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه سیاست سم مهلکی در آموزش و پرورش است، گفت: مسئله آموزش و پرورش از مسئله برجام مهم تر است همچنین موضوع صندوق ذخیره را به صورت جدی پیگیری می‌کنم و با کسی تعارف ندارم.

به گزارش پارس نیوز،

همایش همدلی شوراهای هماهنگی تشکل‌های فرهنگیان امروز با حضور فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، محمد نجفی وزیر اسبق آموزش و پرورش و جمعی از فرهنگیان در دبیرستان دکتر شریعتی شهر تهران برگزار شد.

در این همایش فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش طی سخنانی اعلام کرد: بنده از یک ماه و نیم گذشته برای تصدی این مسئولیت از سوی رئیس جمهور احضار شدم اما ترجیح می‌دادم که آقای نجفی به دلیل سابقه مثبت در آموزش و پرورش فعالیت کند اما در نهایت تصمیم بر این شد تا بنده انتخاب شوم.

وی افزود: مهم ترین دغدغه‌ام ارتقای جایگاه آموزش و پرورش در کشور و در میان دولت و مجلس است تا معلمان به عنوان اصلی‌ترین رکن توسعه مورد توجه قرار بگیرند.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش یک پروژه ملی است و برنامه‌های بنده نیز یک شبه محقق نمی‌شود.

احمدی دانش آشتیانی با تاکید بر اینکه سیاست سم مهلکی در آموزش و پرورش است، گفت: بنده برای ارتقای آموزش و پرورش آمده‌ام و معتقدم که آموزش و پرورش از مسئله برجام مهم‌تر است و باید به کمک یکدیگر آن را به مسئله اصلی کشور تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: مدرسه زیربنای توسعه کشور است و باید به دانش‌آموز یاد دهیم که متفکر و خلاق باشد. همچنین روان‌سازی و کوچک‌سازی آموزش و پرورش و افزایش اختیارات مدارس از سایر برنامه‌های بنده است.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ادامه داد: برای حل مشکلات صندوق ذخیره فرهنگیان سازوکارهایی دارم و به صورت جدی مسئله صندوق را پیگیری می‌کنم و با کسی تعارف ندارم.

 

در پیگیری صندوق ذخیره فرهنگیان با کسی تعارف ندارم / آموزش و پرورش از برجام مهم‌تر است