رکود در دولت یازدهم عمیق‌تر شد

یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵
رکود در دولت یازدهم عمیق‌تر شد

نماینده مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش تورم در دولت به قیمت افزایش رکود و بیکاری صورت گرفته، گفت: رکود در دولت یازدهم عمیق‌تر شده است.

به گزارش پارس نیوز،

 موسی‌الرضا ثروتی در ارزیابی وضع عملکردی دولت در حوزه معیشت و اقتصاد کشور اظهار کرد: نمی‌توان به دولت دکتر روحانی در حوزه معیشت و اشتغال و درمجموع اقتصاد، نمره قبولی داد.

وی تصریح کرد: متأسفانه با گذشت بیش از سه سال از عمر دولت تدبیر و امید، بیکاری بیشتر و رکود در این فاصله عمیق‌تر شده است.

ثروتی با تأکید بر اینکه متأسفانه در دولت یازدهم سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف کم صورت گرفته، اضافه کرد: این همه راجع به مسائل پیرامون نفت صحبت می‌کنند؛ در حالی که میزان سرمایه‌گذاری کمتر از قبل است.

عضو مجلس نهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیکاری نمودار صعودی و ایجاد اشتغال روند نزولی داشته است، تصریح کرد: در حوزه مسکن هم شاهد این ضعف‌ها هستیم.

ثروتی با بیان اینکه گفت‌وگو با دنیا پارامتری مثبت در دولت یازدهم بود، اضافه کرد: متأسفانه این امتیاز جنبه منفی به خود گرفت؛ زیرا در جریان این مذاکرات همه امتیازات را دادیم و تنها در بحث صادرات نفت اقداماتی انجام شده و تحول اقتصادی رخ نداده است.

نماینده مجلس نهم شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در برجام نتیجه مثبتی نگرفتیم، تغییر نگاه در عملکرد دولت را در کاهش تورم مثبت دانست و تصریح کرد: کاهش تورم به قیمت افزایش دامنه رکود، کاهش ساخت مسکن و میزان اشتغال و سرمایه‌گذاری انجام شده است.

ثروتی اظهار کرد: وقتی جلوی سرمایه‌گذاری را بگیریم، تورم خود به خود پایین می‌آید؛ کاهش تورم در صورتی خوب است که در جریان آن اشتغال ایجاد شود و سرمایه‌گذاری را در کنار رونق اقتصادی قرار دهیم.

 

رکود در دولت یازدهم عمیق‌تر شد