تیراندازی در مسجدی در استانبول ۲ مجروح بر جای گذاشت

دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵
تیراندازی در مسجدی در استانبول ۲ مجروح بر جای گذاشت

کمتر از یک روز پس از حمله مرگبار به یک باشگاه شبانه در استانبول، این بار تیراندازی در مسجدی در این شهر دو زخمی برجا گذاشت.

به گزارش پارس نیوز،

رسانه‌های ترکیه خبر می‌دهند که طی تیراندازی در یکی از مساجد استانبول دست کم 2 نفر مجروح شده‌اند.

خبرگزاری دوغان ترکیه اعلام کرد که این تیراندازی در مسجد حسن پاشا در شمال بخش اروپایی استانبول روی داده است.

این در حالی است که شب گذشته فرماندار استانبول ترکیه از حملۀ مسلحانه به یک باشگاه شبانه در این شهر خبر داد و گفت در اثر این حمله دست‌کم 39 نفر کشته و 69 تن زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، یک مرد مسلح درحالی‌که لباس بابانوئل پوشیده بود، در ساعات اولیۀ یکشنبه (12 دی) یک افسر پلیس و یک غیرنظامی را کشت و سپس با ورود به باشگاه شبانۀ رینا شروع به تیراندازی کرد.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

در همین راستا، بن‌علی ییلدریم، نخست‌وزیر ترکیه، گفت مقام‌های مسئول این کشور در حال بررسی حملۀ مسلحانه به باشگاه شبانۀ استانبول هستند اما هنوز مشخص نیست چه کسی مسئول این حمله بوده است.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه چه کسانی ممکن است در این حمله دست داشته باشند، گفت: «برخی از جزئیات این حمله مشخص شده است اما مسئولین در حال بررسی هستند تا به نتیجۀ مطمئن برسند.»

ییلدریم گفت: «پلیس و نیروهای امنیتی به‌محض دستیابی به اطلاعات جدید طی انجام تحقیقات، اطلاعات خود را با ما در میان خواهند گذاشت.»

ترکیه در یک سال و نیم اخیر هدف حملات مختلف قرار گرفته است. بیشتر این حملات که با بمب‌گذاری صورت گرفت به گروه تروریستی تکفیری داعش، «حزب کارگران کردستان» (پ‌ک‌ک) و دیگر گروه‌های کردتبار نسبت داده شده است.

 

تیراندازی در مسجدی در استانبول ۲ مجروح بر جای گذاشت