اعتراف یک داعشی به برنامه های داعش در ترکیه

چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵
اعتراف یک داعشی به برنامه های داعش در ترکیه

مقام‌های قضایی در عراق اعلام کردند، یک زندانی داعشی اعتراف کرده است که در حال آماده‌سازی طرحی برای هدف قرار دادن پایگاه هوایی اینجرلیک در ترکیه بود که توسط نیروهای امنیتی این کشور بازداشت شد.

به گزارش پارس نیوز،

 مقام‌های قضایی در عراق، روز سه‌شنبه اعلام کردند، یکی از بازداشت شدگان وابسته به گروه تروریستی داعش، که مهندس الکترونیک است، اعتراف کرده است که در حال آماده‌سازی طرحی کامل برای هدف قرار دادن پایگاه هوایی اینجرلیک در ترکیه بود. نیروهای ائتلاف آمریکایی ضد داعش از این پایگاه استفاده می‌کنند.

این تروریست بازداشت شده «ابو اسامه» نام دارد و فارغ‌التحصیل دانشکده مهندسی عمران از دانشگاه موصل است و در بخش طراحی سیستم‌های الکترونیکی نیز فعالیت می‌کند، ولی پس از اشغال این شهر توسط داعش، به این گروه تروریستی پیوست. ابواسامه فاش کرده است که داعش وی را مکلف کرده بود که به‌عنوان یک شخص عادی و سکولار به ترکیه برود تا در آنجا با استفاده از تخصص‌های ویژه‌ای که خود دارد، طرح کامل برای هدف قرار دادن پایگاه اینجرلیک را آماده کند.

ولی ابو اسامه پس از حدود 6 ماه حضور در ترکیه، توسط نیروهای امنیتی این کشور در فرودگاه «آتاتورک» بازداشت و از آنجا به بغداد منتقل شد.

 

اعتراف یک داعشی به برنامه های داعش در ترکیه