قتل پسر جوان بر سر چند کیسه خیار

شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
قتل پسر جوان بر سر چند کیسه خیار

درگیری چند مرد جوان به خاطر چند کیسه خیار به قتل پسری 22 ساله منجر شد.

به گزارش پارس نیوز،

 اوایل سال 95 وقوع نزاع دسته‌ جمعی با قمه و چاقو در میدان تره‌بار به پلیس پایتخت اطلاع داده شد. دایی و خواهرزاده‌ای با دوبرادر درگیر شده بودند که خواهرزاده با اصابت قمه از ناحیه سینه مجروح و به بیمارستان منتقل شده بود. او پس از چند ساعت به دلیل خونریزی شدید فوت کرد تا دستگیری قاتلش به جریان بیفتد.

دایی مقتول به کارآگاهان گفت: «من در میدان تره‌بار غرفه دارم و همراه خواهرزاده‌ام کار می‌کنم. دو برادری که با آنها درگیر شده بودیم، فروشنده میوه هستند و کیسه‌های خیار را جلوی غرفه من گذاشته بودند، طوری که مانع کسب‌و‌کارم بود. سر همین موضوع با هم درگیر شدیم و یکی از آنها به نام رحیم، خواهرزاده‌ام را با قمه کشت.»

با ثبت این شکایت، هر دو برادر دستگیر شدند و رحیم در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: «من و برادرم همیشه کیسه‌های میوه را در میدان تره‌بار می‌گذاشتیم. روز حادثه من در خانه خواب بودم و برادرم به تنهایی به میدان تره‌بار رفت اما چند دقیقه که گذشت، چند نفر با گوشی‌ام تماس گرفتند و مدعی شدند برادرم در یک درگیری بشدت کتک خورده است. از عصبانیت، قمه‌ام را برداشتم و سراغشان رفتم. آنجا درگیر شدیم و من با قمه ضربه‌ای به مقتول زدم.»

با اعتراف متهم به قتل، کیفرخواست پرونده صادر شد و برای رسیدگی در اختیار شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغر عبداللهی قرار گرفت. در ابتدای جلسه رسیدگی، اولیای دم درخواست قصاص کردند و دایی مقتول گفت: «متهم با ضربه قمه، با نامردی خواهرزاده‌ام را کشت.»

سپس رحیم در جایگاه ایستاد اما با انکار اعترافات خود در بازجویی‌ها، گفت: «من هیچ نقشی در قتل نداشتم. روز حادثه در خانه خوابیده بودم که عده‌ای با گوشی‌ام تماس گرفتند و از درگیری باخبرم کردند. وقتی خودم را رساندم مقتول را دیدم اما هیچ ضربه‌ای به او نزدم. او ناگهان از حال رفت و روی زمین افتاد. چند نفر بلندش کردند و داخل یک دستگاه خودروی پژو گذاشتند و با خود بردند. شاید آنها او را کشته باشند.» سپس برادر رحیم نیز گفت: «آن روز دعوا را خود مقتول و دایی‌اش شروع کردند. آنها حتی با چاقو چند ضربه هم به من زدند.»

در پایان دادگاه قضات وار شور شدند تا رای نهایی را صادر کنند.

 

قتل پسر جوان بر سر چند کیسه خیار