خونین ترین تعطیلات کریسمس شیکاگو

خونین ترین تعطیلات کریسمس شیکاگو

گروه بین الملل – 11 کشته و 60 مجروح خونین ترین تعطیلات کریسمس در چند سال اخیر را در ایالت شیکاگو رقم زدند.

گروه بین الملل – 11 کشته و 60 مجروح خونین ترین تعطیلات کریسمس در چند سال اخیر را در ایالت شیکاگو رقم زدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از سی‌بی‌اس نیوز، بهگفته پلیس شیکاگو در جریان تعطیلات کریسمس امسال بیش از 60 تن هدف گلوله قرارگرفتند و 11 تن از آنان جان باختند، آماری که تعطیلات کریسمس امسال را بدل به خونینترین تعطیلات در چند سال گذشته کرد. با این قتل ها رکورد جنایات سال 2016 تنها در "ویندیسیتی" به  753 مورد رسید. بنا به گفتهپلیس بیشتر قربانیان این تیراندازی ها توسط اعضای باندهای خلافکار هدف قرار گرفتهاند.

جدیدترین این تیراندازی ها شب دوشنبه رخ داد و در آن دودختر نوجوان در حالی که داخل یک ون در انتظار بازگشت پدرشان بودند هدف گلوله قرارگرفتند. یکی از این دو که 13 سال دارد از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفته وهماکنون در شرایط بحرانی به سر می برد. دختر دیگر که 14 سال دارد در این حادثهزخمی سطحی برداشته است. پسربچه ای دو ساله نیز در زمان حادثه در ون حضور داشته کهخوشبختانه به وی آسیبی نرسیده است.

به گفته سخنگوی پلیس مناطق جنوبی و غربی شیکاگو شاهد اکثریتخشونت های مسلحانه در سال 2016 بوده اند. او با بیان اینکه 90 درصد افرادی که درتعطیلات امسال هدف تیراندازی بوده اند دارای سوابق مجرمانه و ارتباط با باندهایخلافکار هستند افزود پدر دو دختر نوجوان مجروح شده نیز عضو باندی خلافکار است ومهاجمان با تصور اینکه او درون خودرو است به ون شلیک کرده اند.

او همچنین گفت تنها در شب کریسمس هفت تن به ضرب گلوله کشتهشدند که از مجموع قتل های سه سال گذشته در زمان مشابه بیشتر است. در این شب هشتحادثه تیراندازی با چندین قربانی و دو مورد قتل دوگانه رخ داده است. تنها در یکمورد حمله به یک میهمانی دو برادر کشته و پنج تن دیگر مجروح شدند. غالب قربانیان وهمچنین مهاجمان سیاه پوست بودند.


از: خبرگزاری پلیس
خونین ترین تعطیلات کریسمس شیکاگو
jkkjkjkjkj