آتیه داده پرداز به تابلوی معاملات فرابورس ایران می‌آید

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
آتیه داده پرداز به تابلوی معاملات فرابورس ایران می‌آید

آتیه داده پرداز سال 94 به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان ثبت شده و با ارائه بستر اختصاصی ارسال و دریافت پیام کوتاه به بیش از 20 بانک و موسسه اعتباری و ارائه خدمات نوین در حوزه پیام کوتاه به بیش از 700 مشتری حقوقی، به‌عنوان اولین و پرترافیک‌ترین ارائه دهنده این خدمات در کشور شناخته می‌شود.

 

 
سومین نشست از سلسله نشست‌های «یک دیدار، یک عرضه» به معرفی و تشریح ظرفیت‌های شرکت آتیه داده پرداز که امروز 12 مرداد در بازار دوم فرابورس ایران برای نخستین بار عرضه عمومی می‌شود، اختصاص داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از  فرابورس ایران،در ابتدای این نشست مدیر روابط عمومی فرابورس ایران، اطلاعاتی در خصوص عرضه اولیه شرکت آتیه داده پرداز در بازار دوم ارائه کرد و گفت: این شرکت با سرمایه 300 میلیارد ریالی، سه‌شنبه 12 مردادماه تعداد 27 میلیون سهم معادل 9 درصد از سهام خود را برای نخستین بار در فرایند عرضه اولیه به عموم ارائه می‌کند که از این میزان 14 میلیون سهم به فرایند کشف قیمت اختصاص یافته و مابقی مختص معامله‌گران آنلاین است.
مبینا بنی‌اسدی با بیان اینکه هدف از برگزاری سلسله نشست‌های «یک دیدار، یک عرضه»، ارائه اطلاعات شفاف، کامل و دقیق در خصوص ظرفیت‌ها و ویژگی‌های شرکت‌هایی که در بازار فرابورس عرضه اولیه می‌شوند به عموم مخاطبان و ذی‌نفعان فرابورس است، افزود: به‌منظور برگزاری کیفی‌تر و بهتر این مراسم، پذیرای هرگونه انتقاد و پیشنهاد از سوی مخاطبان فرابورس هستیم.
در ادامه مدیرعامل شرکت آتیه داده پرداز نیز به معرفی این شرکت پرداخت و گفت: آتیه داده پرداز سال 94 به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان ثبت شده و با ارائه بستر اختصاصی ارسال و دریافت پیام کوتاه به بیش از 20 بانک و موسسه اعتباری و ارائه خدمات نوین در حوزه پیام کوتاه به بیش از 700 مشتری حقوقی، به‌عنوان اولین و پرترافیک‌ترین ارائه دهنده این خدمات در کشور شناخته می‌شود.
امیر جلیلوند با بیان اینکه شرکت آتیه داده پرداز راهکارها و خدمات نوین خاص منظوره در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات ارائه می‌دهد، ادامه داد: محصول و خدمات شرکت مرتبط با فراهم‌سازی بستر ارسال و دریافت پیام کوتاه، ارائه راهکارهای مبتنی بر پیام‌رسانی از طریق اینترنت همراه و ارائه راهکار در حوزه بانکداری الکترونیک است.
وی در خصوص چشم‌انداز فعالیت‌های شرکت نیز توضیح داد: برنامه‌ریزی‌های ما در شرکت بر این اساس صورت گرفته تا در آینده به پرترافیک‌ترین ارائه دهنده خدمات مبنتی بر ارسال پیام کوتاه به بانک‌ها، شرکت‌های بزرگ و سازمان‌های مهم و استراتژیک در کشور تبدیل شویم و با پشتوانه مالی مناسب و دانش فنی بالا و ارتباط خوب با مشتریان، محصولات و خدمات پشتیبانی خود را با کیفیتی متمایز به مصرف‌کنندگان ارائه دهیم.
جلیلوند با اشاره به جایگاه آتیه داده پرداز در صنعت پیام کوتاه کشور گفت: این شرکت 41 درصد از سهم بازار پیام کوتاه کشور را در اختیار گرفته و سایر شرکت‌های فعال در این بخش در مجموع سهم 59 درصدی دارند.
مدیرعامل شرکت آتیه داده پرداز در ادامه به مهمترین پروژه‌های سه سال اخیر شرکت اشاره و عنوان کرد: اپلیکیشن‌های مبتنی بر ارسال پیام از طریق اینترنت همراه، همراه بانک و بانکداری الکترونیک مانند اپلیکیشن برنامه 90، ارائه سامانه چابک به بانک‌های انصار، آینده و شهر، همراه بانک کارآفرین، همراه کارت بانک آینده، آتیه پرداخت و ... مهمترین پروژه‌های سه سال اخیر شرکت محسوب می‌شوند.
وی همچنین در خصوص دلایل ورود شرکت به فرابورس ایران نیز توضیح داد: رشد و توسعه شرکت و برند، شفاف‌سازی اطلاعات مالی، تقسیم منافع شرکت با مردم، ورود به بازارهای بزرگتر، اطلاع‌رسانی هماهنگ و عادلانه به سرمایه‌گذاران بالقوه و بالفعل و معرفی شرکت به طیف وسیعی از اقشار جامعه از جمله مهمترین دلایل ما برای ورود به بازار فرابورس است.
مدیرعامل آتیه داده پرداز در بخش دیگری از سخنان خود به روند رو به رشد ارسال پیام کوتاه این شرکت اشاره و عنوان کرد: در حالی که در طول سه سال گذشته به دلیل ظهور و گسترش شبکه‌های اجتماعی با کاهش ارسال پیام کوتاه از سوی کاربران در سطح کشور مواجه بوده‌ایم، اما به دلیل هدفمند بودن سیستم ارسال پیام کوتاه در شرکت اتیه داده پرداز و تدوین استراتژی‌های موثر به‌ویژه با محوریت خدمات بانکی توانسته‌ایم روند رو به رشد خود را حفظ کنیم و پیش‌بینی کرده‌ایم برای سال 95 نیز رشد 10 درصدی در ارسال پیام کوتاه را شاهد باشیم.
ارقام مهم در صورت‌های مالی آتیه داده پرداز
جلیلوند همچنین سیر سرمایه شرکت را از سال تاسیس آن صعودی عنوان و اظهار کرد: سرمایه شرکت سال 84 مبلغ یک میلیارد ریال بود که در سال 94 این رقم به 300 میلیارد ریال رسیده است.
به گفته وی سود خالص هر سهم نیز در حالی که برای سال گذشته رقم 818 ریال بوده برای سال 95 به میزان 708 ریال پیش‌بینی شده که از این میزان حدود 35 درصد را در سه ماه نخست سال پوشش دادیم.
برنامه‌های آتی شرکت
جلیلوند در پایان سخنان خود در خصوص برنامه‌های آتی شرکت نیز توضیح داد و گفت: حرکت به سمت مدل‌های کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت همراه و گسترش سبد محصولات نرم‌افزاری بانکی به‌منظور کاهش وابستگی به درآمد حاصل از پیام کوتاه، تولید محصولات جدید قابل ارائه در سایر کشورها با استفاده از فضای به‌وجود آمده در پسابرجام در حوزه بانکداری الکترونیک، کسب درآمد از محل زیرساخت‌های سخت‌افزاری با تمرکز بر ارائه خدمات استاندارد، متمایز و باکیفیت پشتیبانی به مشتریان به ویژه بانک‌ها از جمله برنامه‌های آتی شرکت است که برای رسیدن به این چشم‌انداز، برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های زیادی در حال انجام است.
گفتنی است:  شرکت آتیه داده پرداز 9 آبان 94 در فرابورس ایران پذیرش و نماد معاملاتی آن از 14 تیرماه امسال در زیرگروه مخابرات درج شده است. این شرکت سه‌شنبه 12 مردادماه 9 درصد از سهام خود را در جریان عرضه اولیه ارائه می‌کند.
 
آتیه داده پرداز به تابلوی معاملات فرابورس ایران می‌آید