Home

جاور: پس از تمرین یک هفته ای در برزیل ،در المپیک حضور می یابم

شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵
جاور: پس از تمرین یک هفته ای در برزیل ،در المپیک حضور می یابم

قایقران المپیکی کشورمان پس از اردوی یک ماه در پرتغال با آمادگی کامل به رقابت در المپیک می رود.

به گزارش خبرنگار حوزه پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران: مهسا جاور قایقران المپیکی رشته روئینگ متولد 12 اردیبهشت 1373 است. او در اینچئون 2014 به میزبانی کره جنوبی توانست مدال برنز ماده چهار نفره جفت پاروی سبک وزن بانوان را کسب کند.   مهسا جاور در 26 دی ماه 1393  با محسن محمدسیفی ( قهرمان ووشو جهان) ازدواج کرد. بانوی ملی پوش روئینگ کشورمان  در مسابقات کسب سهمیه ودر مرحله نیمه نهایی ماده قایق یک نفره به مصاف حریفانی از  سریلانکا، سنگاپور، چین تایپه، قزاقستان و تایلند رفت و در پایان  رده دوم را به خود اختصاص داد، به این ترتیب وی به فینال مسابقات سهمیه المپیک آسیا صعود کرد و 5 اردیبهشت 1394 سهمیه قایق یک ‌نفره  را کسب کرد.   
 قایقران المپیکی کشورمان  یک ماه  در پرتغال در حال تمرین بود و برای حضور در المپیک ریو دوژانیرو برزیل  سال 2016 آماده می شود و  تایم خود را در این مدت ارتقا بخشیده است. وی در کمپ آویس در 150 کیلومتری لیسبون پرتغال که یکی از کمپ‌های حرفه‌ای روئینگ در جهان است و به سالن بدنسازی و امکانات دیگر مجهز است تمرینات را انجام داد. از طرفی دریاچه‌ای در 12 کیلومتری این کمپ واقع شده بود که به وی این فرصت را داد تا از لاین 2 کیلومتری این دریاچه استفاده کند.  
 
در این خصوص مصاحبه ای با مهسا جاور انجام دادیم که وی اظهار کرد: در پرتغال 31 روز تمرینات مطلوبی برای حضور در المپیک داشتم و پیشرفت قابل قبولی داشتم، هم اکنون در تهران هستم و 8 مرداد به برزیل اعزام خواهم شد تا یک هفته در آنجا تمرین کنم. سپس مسابقات المپیک دوژانیرو در بخش روئینگ از 16 تا 23 مرداد آغاز می شود.
 
وی افزود: تا به امروز چهار مدال طلای قهرمان کشوری کسب کردم، در مسابقات بین المللی قهرمانی آسیا دو مدال برنز و نقره و در بازی های آسیایی دومدال نقره به دست آوردم ،همچنین در مسابقات قهرمانی آسیایی بزرگسالان یک برنز ودو مدال نقره کاپ آسیایی و یک مدال کاپ طلایی آسیایی به دست آوردم.
قایقران المپیکی روئینگ سوار در ادامه توضیح داد: در المپیک به دنبال کسب مدال نیستم زیرا کسانی که در این مسابقات شرکت می کنند تجربه چندین ساله دارند و من با هر کدام از آنها 20 سال فاصله سنی دارم.به این دلیل به هدف  های قابل دسترس می اندیشم و قصد ارتقا رکورد ایران را دارم.
جاور: پس از تمرین یک هفته ای در برزیل ،در المپیک حضور می یابم