تربیت نخبگان امت ساز، رسالت سپاه است

سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵
تربیت نخبگان امت ساز، رسالت سپاه است

معاون طرح و برنامه‌ریزی راهبردی سپاه گفت: تربیت نخبگان امت ساز، از رسالت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.


به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد تولایی معاون طرح و برنامه‌ریزی راهبردی سپاه در نشست معاونت‌های علمی سپاه که درسپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان برگزار شد،اظهار داشت: خدا را شاکریم که امروز سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه دارای ثمرات و برکات خوبی برای انقلاب است ولی حد انتظار و نیازهای انقلاب فراتر از آن است و ما با آنچه باید باشد فاصله زیادی داریم.
وی با تأکید بر ضرورت ارتقای تلاش‌ها  در عرصه علم و فناوری افزود: امروز جهاد علم و فناوری یک مأموریت برای سپاه است و توسعه علم و فناوری کشور مانند مأموریت  فرهنگی، نظامی و امنیتی باید به‌عنوان مأموریت تلقی شود که البته نیازمند کار و برنامه ریزی جدی دراین زمینه هستیم.
معاون طرح و برنامه‌ریزی راهبردی سپاه تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم به تمدن نوین اسلامی که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند و  یکی از ارکان مهم آن علم و فناوری است، دست یابیم.
سردار تولایی با اشاره به روند تغییرات و تحولات جهانی گفت: اتفاقاتی در دنیا می‌افتد که بیانگر این است هندسه قدرت در حال تغییر است و این تغییر هندسه قدرت فرصتی گرانبها را برای ما فراهم می‌کند که اگر از این فرصت به‌درستی استفاده نکنیم بدون شک تبدیل به تهدید علیه نظام می‌شود.
وی نشانه‌های تغییر در هندسه قدرت جهانی را ریخته شدن ترس ملت از ابرقدرت‌ها، عدم پیشروی حرف مستکبران و زورگویان و بر هم خوردن آرامش ظاهری جبهه مسلط جهانی دانست و تصریح کرد:ما باید تمدن نوین اسلامی را شکل دهیم و از این فرصت و فضا استفاده کنیم تا انقلاب را از این پیچ تاریخی عبور دهیم و اگر کوتاهی کردیم در روز قیامت باید جوابگو باشیم.
معاون طرح و برنامه‌ریزی راهبردی سپاه با اشاره به اینکه همه اهداف انقلاب اسلامی باید تحقق پیدا کند چرا که انقلاب در ذات خود حرکتی پیش‌رونده است، افزود: نقش و رسالت سپاه تربیت نخبگان امت‌ساز است تا مردم را به سمت اهداف انقلاب اسلامی بسیج کنند.
سردارتولایی با اشاره به اینکه فاصله ما با دنیای غرب در زمینهٔ علم و فناوری زیاد است، خاطرنشان کرد: در یک مدت‌زمان کوتاه نمی‌توانیم این فاصله را از بین ببریم پس باید در این زمینه اولویت‌بندی کنیم و روی علوم اقتدارآفرین کارکنیم.
وی عنوان کرد: کشورهای غربی علوم انسانی را علوم اداره جوامع و علوم مغز جوامع برای خود ترسیم کرده و نگه‌ داشته‌اند ولی در زمینهٔ علوم کاربردی این‌گونه عمل نمی‌کنند.
معاون طرح و برنامه ریزی  راهبردی سپاه پاسداران با بیان اینکه ما پاسدار انقلاب هستیم و باید کل انقلاب و نیاز کل انقلاب را ببینیم افزود: مطالبه گری و حمایت از عرصه علم و فناوری بایستی به طور جدی در دستور کارما قرار گیرد و در این راه باید با مسئولیت دادن به بسیجیان از این ظرفیت برخوردار از روحیه انقلابی بهره مند شویم.
تربیت نخبگان امت ساز، رسالت سپاه است