تغییر شیوه مدیریت پیش دبستانی‌ها در سال آینده

جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵
تغییر شیوه مدیریت پیش دبستانی‌ها در سال آینده

مدیر کل دفتر امور پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از تغییر شیوه مدیریت پیش دبستانی ها به شکل دولتی و غیر دولتی در سال تحصیلی آینده خبر داد.


رخساره فضلی مدیر کل دفتر امور پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش  در گفتگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص برنامه‌های جدید سال تحصیلی آینده گفت: دوره پیش دبستانی طبق قانون باید به 2 شیوه دولتی و غیر دولتی اداره شود که امسال برای اولین بار در کشور این قانون عملیاتی میشود.
وی ادامه داد:‌بر اساس این برنامه مناطق محرومی که دارای ضریب محرومیت هستند کاملا به طور دولتی اداره شده و برای برخی دیگر از مناطق که از نظر برخورداری امکانات شرایط بهتری دارند حمایت‌های دولتی در نظر گرفته می شود.
مدیر کل دفتر امور پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: برخی از مراکز پیش دبستانی غیر دولتی نیز که پیش از این طرح هم وجود داشتند طبق روال سابق به کار خود ادامه میدهند و روند آموزش نوآموزان همچنان به قوت خود باقی است. 
فضلی با اعلام اینکه برای مراکز پیش دبستانی توسعه بعد کمی مورد توجه قرار گرفته عنوان کرد:‌ توازن بین مراکز دولتی و غیر دولتی از مهمترین اهداف آموزش و پرورش در آموزش نوآموزان پیش دبستانی است و جزء مهمترین برنامه امسال به شمار می آید.
وی بحث کیفیت بخشی در نظام آموزش پیش دبستانی را از دیگر برنامه‌های مورد توجه برای سال تحصیلی آینده به شمار آورد و گفت:‌ توجه ارتقای کیفیت فعالیت نیروی انسانی در راس این طرح قرار دارد.
/
تغییر شیوه مدیریت پیش دبستانی‌ها در سال آینده