«در حلقه رندان» را بهتر بشناسیم

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
«در حلقه رندان» را بهتر بشناسیم

كتاب «در حلقه رندان» گزیده‌ای از برترین آثار خوانده شده در محفل ادبی طنز با همین نام در حوزه هنری است.


به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، كتاب «در حلقه رندان» مجموعه‌ای از شعرهای طنز در قالب قصیده، مثنوی، غزل و رباعی است. «در حلقه رندان» عنوان شب شعری است با موضوع طنز كه یك‌شنبه اول هر ماه در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور شاعران طنزپرداز كشور برگزار می شود.
 
در مقدمه این كتاب آمده است: «انتشار مجموعه‌ای از اشعار قرائت شده در محفل به یاد ماندنی «در حلقه رندان» در دستور كار دفتر طنز حوزه هنری بود. اما مدتی لازم بود تا حجم اشعار برگزیده به حد كافی برسد. به نظر می رسد پس از چهار سال بهانه دیگری برای به تعویق انداختن این كار خیر باقی نمانده است كه علاوه بر طنزهای قرائت شده، قطعه شعر طنزی به اختیار خود شاعر نیز در آن آمده است.»
 
در بخشی از این كتاب، عباس سجادی درباره «جشن تولد عبید زاكانی» چنین سروده است:
«می رسد دست تمام شاعران / متن دعوت نامه شیك و گران / نامه از ارشاد قزوین آمده / مثل سوغاتی كه از چین آمده/ عده ای دعوت شفاهی می شوند/ شاعران فی الفور راهی می شوند/ جشن میلاد عبید است این زمان/ پای می كوبند رندان جهان»
 
گفتنی است در این مجموعه اشعاری از علیرضا قزوه، عمران صلاحی، منوچهر احترامی، داریوش كاردان، ناصر فیض و ... آمده است. محتوای اصلی مجموعه «در حلقه رندان»، نگاهی است رندانه به جهانی كه در آن همه چیز چپ می رود و راست می آید؛ بدون اینكه چیزی عوض شود.
«در حلقه رندان» را بهتر بشناسیم
jkkjkjkjkj