ایران صادرات دیزل پاک‌تر را تا سال 2017 افزایش می‌دهد

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
ایران صادرات دیزل پاک‌تر را تا سال 2017 افزایش می‌دهد

رویترز نوشت پس از لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، این کشور حضور خود را در بازارهای جهانی نفت گسترش داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل ازخبرگزاری رویترز؛ برخی منابع اعلام کردند ایران در نظر دارد با بروزرسانیپالایشگاه‌های خود، حجم صادرات دیزل پاک‌تر از بنزین را تا سال آینده افزایش دهد. این رویه می‌تواندشروعی برای کاهش وابستگی ایران به واردات این محصول نیز باشد. هرچند این رویه می‌تواندبه اشباع در بازار دیزل پاک آسیا منجر شود.

پس از لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، این کشور حضورخود را در بازارهای جهانی نفت گسترش داده است و باقدرت تمام به بازاریابی و فروشدیزل خود روی آورده است.

صادرات دیزل شرکت ملی نفت ایران شامل 500 بخش در میلیون استکه به‌احتمال‌زیاد حدود نیمی از محموله کلی دیزل ایران را تا اوایل سال آیندهتشکیل می‌دهد. این رقم در حال حاضر کمتر از 10 درصد است.

از سوی دیگر، هم‌اکنون حدود 500 هزار تن گازوئیل با گوگرد یک درصد (10هزار بخش در میلیون) ایران به خاورمیانه، سنگاپور، آفریقا، و برخی کشورهای حوزهمدیترانه صادر می‌شود.

شرکت ملی نفت ایران در نظر دارد میزان تولید دیزل با سطحگوگرد پایین را افزایش دهد که این روند منوط به بروزرسانی پالایشگاه‌های اینکشور است.

بر اساس گزارش این منبع ناشناخته، شرکت ملی نفت ایران ازماه آوریل سال 2015 واردات گازوئیل را متوقف کرده است و تا پایان ماه ژانویه عرضهو تقاضای آن به تعادل رسیده است.

شرکت ملی نفت ایران نیز امروز اعلام کرد ایران تا پایان سال جارییک نوع نفت جدید را روانه بازار خواهد کرد.

ایران صادرات دیزل پاک‌تر را تا سال 2017 افزایش می‌دهد
jkkjkjkjkj