سلامت جنین را بیمه کنید/ نور آفتاب برای مادران باردار مفید است

سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵
سلامت جنین را بیمه کنید/ نور آفتاب برای مادران باردار مفید است

می‌توان جلوی ابتلا به آسم، آلرژی و حساسیت را در کودک حتی پیش از تولدش و در دوران جنینی گرفت و با مصرف یک مکمل درمانی مفید سلامت مادر و جنین را تضمین کرد.


به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند به دنیا آوردن نوزاد پسر و بزرگ کردن او تنش و استرس بیشتری را در مقایسه با نوزاد دختر به مادر وارد می کند.
گفتنی است، کارشناسان اعتقاد دارند مواد شیمیایی که باعث ایجاد التهاب در بدن می شود به هنگام بارداری نوزاد پسر و پس از آن در بدن مادر به مقدار زیاد ترشح می شود و می تواند زمینه‌ساز ابتلای مادر به بیماری هایی چون استرس، بیماری های قلبی، افسردگی و نیز آلزایمر در سال‌های بعد شود.
در عین حال کارشناسان دریافتند میزان درد هنگام تولد نوزاد دختر با پسر فرق ندارد و مادر درد یکسانی را در زایمان طبیعی تحمل می کند.
این یافته ها حاصل پژوهش محققان دانشگاه گرانادای کشور اسپانیا بر روی مادران داوطلب و اندازه‌گیری میزان درد آنها هنگام زایمان و میزان التهاب، افسردگی و ابتلا به آلزایمردر آنها در سالهای آتی است.
کارشناسان ترشح مواد شیمیایی التهاب زا در هنگام بارداری نوزاد پسر در بدن مادر را نوعی پاسخ سیستم ایمنی بدن به نوزاد ناهمجنس می دانند، همچنین تولید رادیکال های آزاد از جنین پسر سبب می شود بدن مادر دچار التهاب شود در صورتی که بدن جنین دختربا مادر سازگاری بیشتری دارد و مادر دچار التهاب نمی شود.
کارشناسان به مادرانی که دوران بارداری نوزاد پسر را پشت سر می گذارند، توصیه می کنند حتماً در طول روز در مجاورت نور خورشید قرار گیرند و با صلاحدید پزشک متخصص به طور منظم مواد غذایی و مکمل ویتامین D مصرف کنند که نوعی مواد ضد التهابی محسوب می شود و از ایجاد حساسیت و تولید مواد شیمایی در بدن مادرجلوگیری می کند.
منبع: Dailymail
سلامت جنین را بیمه کنید/ نور آفتاب برای مادران باردار مفید است