ارسال بزرگترین محموله سلاح آمریکا به اروپا

جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵
ارسال بزرگترین محموله سلاح آمریکا به اروپا

ارتش آمریکا یک محموله 600 کانتینری سلاح و مهمات را به قاره اروپا فرستاد.


به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی پرس تی وی، ارتش آمریکا با بیش از 600 کانتینر، بزرگ‌ترین محموله سلاح و مهمات در 20 سال اخیر را به قاره اروپا ارسال کرده ‌است.
بر این اساس، این اقدام یک هفته پس از آن صورت گرفت که پنتاگون اعلام کرد قصد دارد 6 هزار فروند تانک را به مناطق شرقی قاره اروپا ارسال کند.
ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: حدود 620 کانتینر سلاح اواخر ماه اکتبر وارد بندر نوردنهایم در شمال آلمان شده ‌است. این کانتینرها با قطار به انباری تسلیحاتی منتقل ‌شده ‌است تا در سراسر اروپا توزیع شود.
ژنرال بن هاجز، فرمانده نیروهای آمریکایی در اروپا گفت: «داشتن یک هزار دستگاه تانک بدون فراهم کردن مهمات مورد نیاز، تأثیر بازدارندگی نخواهد داشت.»
مقامات آمریکایی و اروپایی مدعی هستند که افزایش حضور نظامی آمریکا در قاره اروپا با هدف مقابله با «تجاوز روسیه» صورت گرفته ‌است.
پنتاگون در اوایل ماه نوامبر از اعزام نیروهای آمریکایی به قاره اروپا در ژانویه 2017 خبر داده‌ بود.
ژنرال هاجز پیش‌تر در اوایل ماه اکتبر گفته‌ بود تسلیحات ضد پهپادی به‌ منظور مقابله با روسیه در آینده نزدیک به قاره اروپا ارسال خواهد شد.
سیستم دفاع موشکی اَوِنجِر، خودروهای زرهی هاموی مجهز به موشک‌های اف‌آی‌ام-92 استینگر و همچنین توپ 33 میلی‌متری گپراد از جمله تسلیحاتی است که قرار بود به قاره اروپا ارسال شود.این خبر در حالی منتشر شده‌ است که روابط میان واشینگتن و مسکو، به‌ویژه با توجه به ادامه بحران اوکراین، به پایین ترین سطح پس از پایان جنگ سرد در سال 1991 رسیده ‌است.
ارسال بزرگترین محموله سلاح آمریکا به اروپا