حزب‌الله عراق: بیشتر سرکرده‌های داعش در تلعفر، ترکیه‌ای هستند

شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵
حزب‌الله عراق: بیشتر سرکرده‌های داعش در تلعفر، ترکیه‌ای هستند

سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق تاکید کرد شنود مکالمات اعضای گروه تروریستی داعش ثابت می‌کند بیشتر سران آن در غرب تلعفر، از شهروندان ترکیه هستند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل ازشبکه تلویزیونی المیادین، سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق، تأکید کرد بیشتر فرماندهان گروه تروریستی داعش در شهر تلعفر عراق، اهل ترکیه هستند. 
«جعفر حسینی» در مصاحبه با این شبکه گفت: تسلط بسیج مردمی عراق بر فرودگاه تلعفر به معنای تسلط بر آخرین خط تدارکاتی داعش از شهر تلعفر و مرزهای سوریه و قطع جاده بین دو کشور است. 
وی افزود: شنود مکالمات اعضای داعش و اسیرانی که از این گروه گرفتیم ثابت می کند بیشتر سران آن در غرب تلعفر از شهروندان ترکیه هستند. برای ما ثابت شد که فرمانده نظامی محور غربی موصل فردی به نام «ابوابراهیم» و تبعه ترکیه است. او چند روز پیش در درگیری‌های اطراف فرودگاه تلعفر زخمی و به شهر تلعفر منتقل شد. 
سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق اضافه کرد: سران ترکیه ای داعش در این منطقه دو یا سه ماه پیش وارد تلعفر شده و قبل از آن در این شهر حضور نداشته اند. ماموریت هایی در داخل شهر موصل و مناطق اطراف آن به این افراد واگذار شده بود. زمانی که عملیات آزادسازی شهر موصل آغاز شد، این افراد به محور غربی و منطقه جزیره نینوا منتقل شدند.
حسینی خاطر نشان کرد:  پاکسازی فرودگاه تلعفر سه ساعت طول کشید. نیروهای ما به طرف شهر تلعفر پیشروی کردند و در جنوب و غرب این شهر مستقر هستند. بنابراین شهر تلعفر از دو طرف در محاصره قرار دارد. ما منتظر آن هستیم که نیروهای محور غربی تلعفر هم به اطراف این شهر برسند. 
وی در ادامه گفت: همزمان ما مواضع داعش را در داخل شهر تلعفر هدف قرار می دهیم. داعش در این منطقه علاوه بر فرستاده خودروهای بمبگذاری شده، نخستین بار از موشک های حرارتی کورنت هم استفاده کردند. تعداد خودروهای بمب‌گذاری شده در اطراف فرودگاه تلعفر به اندازه همه تعداد خودروهای بمبگذاری شده ای بود که ما در عملیات در دیگر مناطق محور غربی با آن روبرو شدیم. با توجه به این فرودگاه تلعفر یک فرودگاه نظامی است، در داخل آن تونل های بتونی قرار دارد که از آن برای انبار کردن تسلیحات ارتش عراق استفاده می شده است. ما منتظر دستور برای یورش به شهر تلعفر یا باقی ماندن در اطراف این شهر هستیم. شماری از داعشی هایی که مجروح شده بودند در داخل فرودگاه تلعفر اسیر شدند. 
سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق گفت: هواپیماهای ترکیه‌ای بر فراز این منطقه (تلعفر) پرواز می‌کنند و هر از چند گاهی در ارتفاع پایین از بالای یگان های نظامی ما عبور می کنند. پدافند هوایی گردانهای حزب‌الله مسئول مقابله با این هواپیماها شده است. ما اصرار هواپیماهای ترکیه‌ای بر نقض حریم هوایی عراق و گشت‌زنی بر فراز این منطقه را به اطلاع فرمانده کل نیروهای مسلح عراق رساندیم.
حسینی گغت: با رسیدن همه نیروهای بسیج مردمی به اطراف شهر تلعفر، سومین مرحله عملیات در این منطقه پایان می یابد و مرحله چهارم یا عملیات بعدی به طرف شهر تلعفر خواهد بود، اما هنوز تصمیمی برای ورود به این شهر اتخاذ نشده است. اگر فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دستوری در این باره صادر کند، ورود به شهر تلعفر در دو روز آینده آغاز خواهد شد. در غیر اینصورت ما به محاصره تلعفر از چهار محور اکتفا خواهیم کرد. از سوی دیگر، سومریه نیوز اعلام کرد: با نزدیک شدن نیروهای ارتش، پلیس و بسیج مردمی به مرکز منطقه تلعفر در غرب موصل فرماندهان گروه داعش به همراه خانواده هایشان در حال فرار از این منطقه به سمت سوریه هستند.
حزب‌الله عراق: بیشتر سرکرده‌های داعش در تلعفر، ترکیه‌ای هستند
jkkjkjkjkj