ترامپ: رامنی عاجزانه خواستار رسیدن به سمت وزارت خارجه است

سه شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵
ترامپ: رامنی عاجزانه خواستار رسیدن به سمت وزارت خارجه است

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز دوشنبه "میت رامنی" نامزد اصلی تصدی سمت وزارت خارجه این کشور را تحقیر کرد.


به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نیویورکر، ترامپ در نشستی روز دوشنبه گفت "میت رامنی" که در کارزار انتخاباتی سال جاری انتقاد تندی را علیه او مطرح کرده بود اکنون عاجزانه خواستار رسیدن به سمت وزارت خارجه آمریکا است.
«ترامپ» و «رامنی» روز شنبه در دیداری خصوصی در زمین گلف ترامپ در شهر «بدمینستر» ایالت «نیوجرسی» درباره مسائل مختلف رایزنی کردند.
پس از این دیدار گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال انتصاب «رامنی» به سمت وزیر خارجه آمریکا مطرح شد. «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز شنبه گفت که ترامپ «فعالانه» در حال بررسی این موضوع است. 
رامنی در کارزار انتخاباتی سال 2016 با لحنی تند از ترامپ انتقاد کرده و وی را «شیاد» خوانده بود.
روزنامه نیویورک‌تایمز نیز در گزارشی نوشته یکی از مشاوران ترامپ گفته که رامنی صرفا برای ادای احترام و «دست‌بوسی» با رئیس‌جمهور منتخب دیدار کرده است. این روزنامه به نام این مشاور اشاره‌ای نکرده است. 
انتشار اینگونه اخبار درباره رئیس‌جمهور منتخب آمریکا و برخی رخدادهای دیگر موجب شده نشریه نیویورکر روز دوشنبه در گزارشی تبدیل شدن این میلیاردر جنجالی به سیاستمداری «با وقار و با تدبیر» بعد از پیروزی‌اش در انتخابات را رویای محال بنامد.
نیویورکر نوشت: خیال‌پردازی‌های بهنجار شدن دونالد ترامپ - یعنی این ایده که یک کاندید عوامفریب پس از پیروزی‌اش در روز انتخابات به نحوی به یک دولتمرد با وقار و باتدبیر تبدیل شود - اکنون خاطره‌ای دور از دسترس و توهمی مخدوش است.
ترامپ: رامنی عاجزانه خواستار رسیدن به سمت وزارت خارجه است
jkkjkjkjkj